Jacek Jaśkowiak ogłosił chęć startu w wyborach na prezydenta Poznania. Decyzja należy jednak do zarządu krajowego partii

W sprawie kandydatury Jacka Jaśkowiaka na prezydenta Poznania, przewodniczący PO w Poznaniu, poseł Bartosz Zawieja podkreślił, że ostateczne stanowisko w tej kwestii zależy od decyzji zarządu krajowego partii. Rozstrzygnięcie ma nastąpić za kilka tygodni.

Poseł Bartosz Zawieja, przewodniczący PO w Poznaniu poinformował w poniedziałek, 22 stycznia, że decyzja o potwierdzeniu kandydatury Jacka Jaśkowiaka na prezydenta Poznania należy do zarządu krajowego partii. Mimo wcześniejszej zapowiedzi Jaśkowiaka o chęci ubiegania się o reelekcję, ostateczne potwierdzenie tej decyzji spoczywa w rękach centralnych struktur partii.

Poseł przypomniał, że lokalne struktury partii rozpoczęły procedury związane z wyłanianiem kandydatów do rady miasta Poznania już rok temu. W ostatnim piątek zarząd krajowy podjął uchwałę dotyczącą tego procesu, jednak ostateczna decyzja w sprawie Jaśkowiaka wciąż pozostaje otwarta. Bartosz Zawieja podkreślił, że prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak nie konsultował z nim decyzji dotyczących kształtowania się linii kandydatur do rady miasta, ale „nie czuję się z tego powodu pominięty”.

– Uważam, że jest bardzo wiele środowisk, które zgłaszają nieoficjalną możliwość startu z naszych list, więc moim zdaniem na tym etapie jest to dość powszechna i wieloletnia praktyka. Liczba osób, która chce do nas dołączyć z różnych części lokalnych czy też większych komitetów jest spora – powiedział Bartosz Zawieja. Ostateczne decyzje i nazwiska kandydatów ogłoszone zostaną prawdopodobnie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Jacek Jaśkowiak ogłosił chęć startu w wyborach samorządowych w połowie grudnia 2023 roku.

Bartosz Zawieja (fot. Łukasz Gdak / wpoznaniu.pl)

Czytaj też: Posłowie Platformy Obywatelskiej o nowym budżecie państwa. „S11 w 2026 roku”

1
1
1
1
1

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl