Ta fontanna w Poznaniu nie działa od lat. Jest szansa, że przywrócą jej świetność

Od kilku lat fontanna na skwerze Zielone Ogródki w centrum Poznania jest niesprawna. Pojawiła się nadzieja na jej naprawę, gdy Rada Osiedla Stare Miasto zapewniła, że dołoży wszelkich starań, aby prace remontowe rozpoczęły się jeszcze w tym roku.

Fontanna na skwerze Zielone Ogródki w samym sercu Poznania jest nieczynna od kilku lat, na co narzekają mieszkańcy Starego Miasta. Analiza stanu technicznego urządzenia wykazała liczne problemy, w tym przeciekanie konstrukcji w wielu miejscach.

Rada Osiedla Stare Miasto podjęła kroki w kierunku rozwiązania problemu, spotykając się z Zarządem Zieleni Miejskiej w sprawie tegorocznych projektów finansowanych ze staromiejskiego budżetu. Po rozmowach zapewniono, że dołożą wszelkich starań, aby jeszcze w tym roku rozpocząć prace remontowe nad fontanną na Zielonych Ogródkach.

Projekt remontowy fontanny może pochłonąć kilkaset tysięcy złotych. Rada Osiedla Stare Miasto poinformowała, że już pozyskano pieniądze na projekt wykonawczy prac remontowych. Teraz głównym celem jest zdobycie dodatkowych funduszy miejskich na realizację naprawy jeszcze w tym roku.

Rada Osiedla Stare Miasto podkreśla, że od lat priorytetem są nasadzenia drzew, zwłaszcza w pasie drogowym, oraz rozwijanie placów zabaw. Jednak sprawą nie mnie ważną stała się też nieczynna fontanna przy Zielonej Ogródkach. Działania osiedlowe skupiają się teraz na przywróceniu jej do działania. Poza tym rada ogłosiła również plany inwestycyjne na kwotę 150 tys. zł, przeznaczając je na działania rewaloryzacyjne w parku Wieniawskiego. Co więcej, zaplanowano środki, m.in. 16 tys. zł na zieleń na placu Cyryla Ratajskiego, zgodnie z poprawką radnego Andrzeja Rataja.

Czytaj też: Zamyka się popularna Biedronka w Poznaniu. Znamy powód [ZDJĘCIA]

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl