Jacek Jaśkowiak o zmianach w urzędzie i swoich planach wyborczych

Jacek Jaśkowiak był dziś gościem Radia Poznań. Prezydent Poznania mówił m.in. o odebraniu Mariuszowi Wiśniewskiemu nadzoru nad Biurem Koordynacji Projektów i przeniesieniem tego obszaru do innego zastępcy, Jędrzeja Solarskiego.

Inwestycje w centrum

Pracownik rządowego radia pytał prezydenta Poznania, czy odebranie Wiśniewskiemu nadzoru nad Biurem Koordynacji Projektów, czyli m.in. nadzorem nad remontami w centrum miasta, to kara: To kwestia przygotowania się na trudny rok, który nas czeka, także w kontekście deformy oświaty., mówił prezydent, a prowadzący szybko przerywał, by zacząć mówić o ministrach edukacji poprzednich rządów, przed PiSem.

Prowadzący dopytywał jednak, czy prezydent ukarał Wiśniewskiego zmianą kompetencji: Ja jestem wdzięczny Mariuszowi Wiśniewskiemu za rozmach i odwagę w zakresie inwestycji w centrum. Oczywiście mieszkańcy mogą być zirytowani, ale jestem pewien, że w ciągu 2 lat wszyscy będą wdzięczni Mariuszowi Wiśniewskiemu za te inwestycje – stwierdził prezydent Poznania i dodał, że kluczowe w rozliczeniu projektów będą także relacje z politykami Prawa i Sprawiedliwości i rządowymi spółkami, a te lepsze ma mieć Jędrzej Solarski.

Wystartuje?

Prezydenta zapytano także, czy wystartuje w wyborach samorządowych na kolejną kadencję. Jaśkowiak odpowiadał, że zależy to m.in. od tego jakie wyzwania będą wówczas stały przed miastem, czy będzie mógł zająć się budową nowej filharmonii lub skupić na innym dużym, miejskim projekcie, a także tego, jak poznaniacy oceniać będą jego dwie, dotychczasowe kadencje.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl