Wybrano wykonawcę kładki Berdychowskiej

Znamy wykonawcę, który zbuduje most Berdychowski. Przeprawa pozwoli przejść i przejechać rowerem przez Wartę na wysokości Chwaliszewa. Połączy ona Ostrów Tumski z Berdychowem.

Obiekt stanowić będzie połączenie komunikacyjne rejonu Kampusu Politechniki Poznańskiej, czyli tzw. Berdychowa, z południową częścią Ostrowa Tumskiego i lewobrzeżną częścią Poznania w rejonie Chwaliszewa. Ułatwi też przedostanie się z okolic Malty na Stary Rynek.

Konstrukcja nad Wartą będzie miała 165 metrów długości, a nad Cybiną 117 metrów. Obie mają tworzyć jednolitą całość. Pierwotnie planowano wykorzystanie przęseł ze starego mostu kolejowego na Starołęce. Zrezygnowano jednak z tego, ponieważ PKP PLK domagało się od Miasta, w zamian za przekazanie przęseł, zwrócenia kosztów związanych z ich magazynowaniem i konserwacją – około 2 mln zł.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyła przetarg na wybór wykonawcy, do którego zgłosiło się 5 podmiotów. Dwie z ofert zostały odrzucone jako niezgodne z warunkami zamówienia. Wybrano ofertę spółki Budimex SA, która opiera na kwotę ponad 156 mln złotych. Wykonawca poza budową przeprawy będzie musiał także wybudować chodniki, schody i pochylnie

Jeśli nie będzie odwołań od decyzji, to umowę będzie można podpisać w ciągu miesiąca.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl