Jacek Jaśkowiak i Adam Szłapka pobiegli dla WOŚP. “Najpiękniejszy dzień w roku”

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i poseł na sejm Adam Szłapka uczestniczyli w biegu “Policz się z cukrzycą”. To jedno z ramowych wydarzeń finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trasa liczyła 5 kilometrów.

Rusza bieg "Policz się z cukrzycą"

Opublikowany przez wpoznaniu.pl Niedziela, 29 stycznia 2023

BIEGAJĄ I POMAGAJĄ

Jedną z ramowych atrakcji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Międzynarodowych Targach Poznańskich był bieg “Policz się z cukrzycą”. Warunkiem udziału było wrzucenie minimum 40 złotych do puszki WOŚP. Do tej pory dzięki biegowi udało się zebrać pieniądze, za które zakupiono 272 pompy insulinowe. W tym roku uczestnicy przebiegną 5 kilometrów.

JAŚKOWIAK I SZŁAPKA

Bieg rozpoczął się przed pawilonem Poznań Congress Center. Trasa prowadziła przez ulicę Śniadeckich, Parkową, park Wilsona, ulicę Wyspiańskiego oraz park Kasprowicza. Biegaczom rozgrzać się, pomógł olimpijczyk Kamil Masztak. Na linii startu stanął między innymi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz poseł Adam Szłapka.

Pokażmy, że się solidaryzujemy i zachęcajmy do zdrowego życia – powiedział Jacek Jaśkowiak.


Zachęcam do biegania codziennie, nie tylko w ten najpiękniejszy dzień w roku. Mam nadzieję, że cały tydzień będzie fajny i uzbieramy dużo pieniędzy. – powiedział Adam Szłapka.

BIEG PRZY POLITECHNICE

Na uczestników czekały medale, które wykonały dzieci z Przedszkola nr 127. Jednocześnie sztab WOŚP organizował także bieg charytatywny przy Politechnice Poznańskiej. W tym przypadku trasa była krótsza, bo liczyła niecałe 2 kilometry. Linie startu wytyczono przy Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl