Zobacz, jak poznaniacy bawili się na WOŚP na Targach

Pierwsze strefy, wolontariusze z puszkami i atrakcje sportowe. Zaczął się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poznaniacy już przybywają na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

PIERWSZE POKAZY

Poznaniacy powoli zaczynają schodzić się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywa się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 10:00 ruszyły pierwsze strefy. W Holu Wschodnim strażacy z OSP Lusowo i Krzesiny oraz ratownicy przygotowują się już do pokazów. Zaprezentują różne scenariusze wypadków.

JADĄ DLA ORKIESTRY

Znajdziemy tam również atrakcje dla dzieci, takie jak dmuchane zamki czy ruchoma ścianka wspinaczkowa. O godzinie 10:00 w Iglicy rozpoczął się również maraton rowerowy, który potrwa aż do godziny 20:00. Uczestnicy, w tym kolaże z Rybczyński Team spróbują wykręcić na rowerach stacjonarnych jak najwięcej kilometrów. Każdy z nich to 2 złote na konto orkiestry.

Oprócz rowerów w Iglicy znajdziemy również boisko do gry w badmintona, a także matę, na której pod okiem instruktora poznać można podstawy karate. Chętni mogą również potrenować z młodymi siatkarkami z Enea Energetyk Poznań.

WIELE ATRAKCJI

Orkiestrowe atrakcje znaleźć można również na placu PeWuKi. Już teraz pojawiają się tam pierwsze food trucki. Poznaniacy będą mogli także skorzystać z lodowiska i młyńskiego koła, które poznali już podczas świątecznego jarmarku. To pierwszy raz w historii poznańskich finałów WOŚP, kiedy dostępne są takie atrakcje.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl