3 powody, dla których trzeba odpowiadać hejterom Orkiestry

Już pod naszym pierwszym artykułem, zapowiadającym wydarzenia w ramach WOŚP, pojawił się głos hejtujący Orkiestrę, zbiór fałszywych zarzutów, którymi karmieni są fani teorii spiskowych. Uznaliśmy, że warto napisać o tym, dlaczego hejterom Orkiestry należy odpowiadać.

3 powody, dla których powinniśmy odpowiadać hejterom Orkiestry prezentują się następująco:

1.) Jeśli nie będziemy odpowiadać, zostawimy im pole dla ich fałszywych, często spiskowych teorii. Część osób, gdy nie zobaczy kontrargumentów, może uznać, że „prawda leży po środku”, choć to fałsz, prawda leży tam gdzie leży. Jeśli jedna osoba mówi, że pada deszcz, a druga, że nie pada, to nie znaczy, że pada tylko trochę. Trzeba po prostu spojrzeć przez okno.

2.) Brak odpowiadania na kłamstwa dotyczące Orkiestry zachęca hejterów do dalszej aktywności, jeśli nikt nie odpowiada to znaczy, że inni może też ten pogląd podzielają.

3.) Część ludzi podążą za głosem większości, to naturalny psychologiczny mechanizm, jeśli hejterom uda się kiedyś wytworzyć wrażenie, że większość Polaków ma wątpliwości, lub nie popiera Orkiestry, inni w to uwierzą.

A teraz 3 fakty na temat Orkiestry, których możesz użyć odpowiadając hejterom:

1.) 206 mln złotych WOŚP przekazała tylko w minionym roku na zakup sprzętu dla służby zdrowia.

2.) Kwota wydana przez WOŚP stanowiła w praktyce jedną czwartą tego ile wydał na sprzęt dla szpitali budżet państwa

3.) Każdy rodzic widział w szpitalach pediatrycznych serduszka na sprzęcie, który ratował życie dzieciom

To ile sprzętu Orkiestra przekazała szpitalom w samym Poznaniu możesz łatwo sprawdzić, wystarczy odwiedzić stronę TUTAJ i wybrać Poznań, lub inne miasto, które chcesz sprawdzić.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl