Ważne

Ice Festival 2023 nie na Starym Rynku. Znamy nową lokalizację dla lodowych rzeźb

W zeszłym roku Poznań Ice Festival odbywał się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Brak festiwalu rzeźbienia w lodzie na Starym Rynku był spowodowany trwającym remontem. Nie inaczej będzie w tym roku. Festiwal coraz bliżej, rozpocznie się za niecały miesiąc, czyli 8 grudnia. W jakiej lokalizacji będzie się odbywał?

Festiwal znajduje się na liście Światowego Stowarzyszenia Rzeźbienia w Lodzie jako jeden z konkursów w kalendarzu Mistrzostw Świata w Rzeźbieniu w Lodzie (Ice Carving World Championship). W stolicy Wielkopolski jest organizowany od grudnia 2006 roku. Wydarzenie łączone jest z kiermaszem bożonarodzeniowym (Betlejem Poznańskim). W tym roku w innych miejscach będzie jarmark, a w innym rzeźby. Do historii przeszła edycja z 2010 rok, ponieważ to wtedy do Poznania zawitało trzech mistrzów świata: USA, Poznania i Rosji. Ukończone rzeźby eksponowane są zawsze wieczorem świetlną iluminacją.

POZnań Ice Festival w nowej lokalizacji

Po raz pierwszy w Poznaniu rzeźbiarki i rzeźbiarze z całego świata zaprezentują swoje umiejętności na ulicy Święty Marcin.

Program wydarzenia obejmuje konkurs małej rzeźby, Speed Ice Carving i konkurs główny. Tradycyjnie będą też warsztaty rzeźbienia w lodzie dla dzieci i miasteczko lodowe – Andreas Stihl Ice City.

Rzeźbiarki i rzeźbiarze

Do 17. edycji POZnań Ice Festival zakwalifikowano 24 osoby. Utalentowani artyści i artystki pochodzą z 9 krajów. Są to reprezentanci: Japonii, Filipin, Czech, Francji, Kanady, USA, Polski, Finlandii, USA i Hiszpanii. Polska ma 4 reprezentantów i 1 reprezentantkę.

Program wydarzenia

Piątek, 8 grudnia

16:00 – 19:00 konkurs małej rzeźby

Miasteczko lodowe – Andreas Stihl Ice City

Sobota, 9 grudnia

12:00 – 19:00 Speed Ice Carving

Miasteczko lodowe – Andreas Stihl Ice City

Niedziela, 10 grudnia

09:00 – 17:00 KONKURS GŁÓWNY

12:00 – 15:00 Warsztaty rzeźbienia w lodzie dla dzieci

Miasteczko lodowe – Andreas Stihl Ice City

Czytaj też: W Poznaniu ma powstać największy teatr muzyczny w skali kraju. Ta decyzja wiele zmienia

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl