Holenderska firma z nowym oddziałem w Poznaniu. Szuka 200 pracowników

Raben Logistics Polska otwiera nowy oddział w Poznaniu. Oferuje zatrudnienie dla 200 osób. Nowoczesny magazyn o powierzchni 44 tys. m² zlokalizowany jest w pobliżu autostrady A2.

W poniedziałek Grupa Raben ogłosiła otwarcie nowego oddziału Raben Logistics Polska w Poznaniu. Magazyn, o powierzchni około 44 tys. m², zlokalizowano w pobliżu autostrady A2. Położenie ma wspierać rozwoju usług logistycznych, w tym magazynowania oraz produkcji usług dodanych, takich jak co-packing i co-manufacturing.

Magazyn wyposażono w specjalistyczną strefę VAS (Value-Added Services), która zajmuje łącznie 700 m². Całość dostępnej infrastruktury magazynowej zarezerwowała firma Mars Wrigley. Zakład Mars Wrigley, znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie nowej inwestycji, jest jednym z największych producentów gum do żucia i miętusów w Europie oraz drugim największym na świecie.

Oddział w Poznaniu rozpoczął działalność z 40 pracownikami. Tych przeniesiono z magazynu w Gądkach. Docelowo, w nowym obiekcie ma pracować 200 osób. Spółka prowadzi intensywną rekrutację, poszukując głównie pracowników magazynowych, w tym specjalistów do obsługi strefy VAS, w szczególności co-packingu.

Grupa Raben

To holenderski operator logistyczny z ponad 160 oddziałami w 15 krajach Europy. Firma dysponuje około 1,8 mln m² powierzchni magazynowej i każdego dnia wysyła na drogi ponad 10 tys. ciężarówek. Grupa Raben zatrudnia ponad 12 tys. pracowników.

Czytaj na: wPoznaniu.pl

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl