Poznaniaku nie wychodź z domu! Z nieba poleje się żar

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie przed wysokimi temperaturami. W tych dniach mieszkańcy Poznania powinni rozważyć pozostanie w domu.

Pogoda Poznań

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla Poznania na najbliższe dni. Od wtorku, 9 lipca od godziny 11:30 do środy, 10 lipca do godziny 20:30, prognozowane są wysokie temperatury. We wtorek maksymalne temperatury sięgną od 28°C do 31°C, natomiast w środę mogą sięgnąć od 31°C do 34°C. Nocą również będzie ciepło, prognozowane minimalne temperatury wyniosą od 18°C do 22°C.

– Prawdopodobieństwo wystąpienia upałów wynosi 80 procent – poinformował IMGW.

IMGW apeluje

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej apeluje, aby podczas upałów unikać przebywania na pełnym słońcu. Ważne jest, aby regularnie się nawadniać, pijąc dużo wody i unikając alkoholu. Zaleca się noszenie przewiewnych, jasnych ubrań, nakrycia głowy oraz okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV. Opiekunowie zwierząt powinni także zapewnić swoim pupilom dostęp do wody, cienia oraz miejsca, gdzie mogą się schronić przed upałem.

Czytaj także: Pijana matka wybrała się na spacer z dzieckiem do poznańskiego zoo. Trwa akcja policji

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl