Zamiast wyjeżdżonego klepiska, będzie parking z prawdziwego zdarzenia

Po latach parkowania na rozjeżdżonym klepisku pełnym piachu i błota, mieszkańcy jednego z poznańskich osiedli w końcu doczekają się prawdziwego parkingu. Nowa przestrzeń znacząco zmieni oblicze tego miejsca.

Ul. Górczyńska i Jarochowskiego

Mieszkańcy osiedla przy ul. Górczyńskiej i Jarochowskiego od lat parkowali swoje samochody na pobliskim klepisku, które z czasem stało się rozjeżdżone i trudne do użytkowania. Zarząd Dróg Miejskich postanowił ułatwić życie poznaniakom, budując w tym miejscu parking. Nowa inwestycja będzie miała 34 miejsca postojowe, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnością.

Parking przed pracami remontowymi/ fot. Bartosz Jankowski / ZDM

– Drogowy wykonają nawierzchnię z przepuszczalnej kostki brukowej. Wjazd na parking odbywać się będzie od ulicy Jarochowskiego – poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Dodatkowo drogowy wybudują nowe, szerokie chodniki prowadzące od ulicy Jarochowskiego i Górczyńskiej w kierunku ulicy Kosynierskiej. Natomiast przy przejściu dla pieszych na ulicy Górczyńskiej zamontują maty fakturowe dla osób z dysfunkcjami wzroku. W ramach prac powstanie również nowoczesne oświetlenie.

– Wykonawca jest zobowiązany do realizacji robót budowlanych w ciągu 90 dni – dodaje ZDM.

Ostatecznym etapem prac będzie utworzenie pasów zieleni. Na placu pojawią się trawniki, a jesienią zostaną posadzone cztery platany, 321 krzewów ligustra pospolitego oraz sto róż Gebruder Grim. Cała inwestycja kosztuje prawie 800 tys. złotych, z czego 210 tys. zł sfinansowała Rada Osiedla Górczyn.

Czytaj także: To najdłuższa ulica w Poznaniu. Teraz przejdzie mały remont

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl