Historyczne przejażdżki po Poznaniu. Maltanka i linie turystyczne

MPK Poznań zaprasza na weekendowe (25-26 maja) przejażdżki historycznym taborem tramwajowym i autobusowym. To doskonała okazja, by przenieść się w czasie i zobaczyć Poznań z innej perspektywy.

Kolejka Parkowa Maltanka to jedna z największych atrakcji Poznania, która kursuje codziennie. W dni robocze pociągi odjeżdżają co godzinę, natomiast w weekendy co 30 minut. To świetna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, pozwalająca na relaksującą przejażdżkę po malowniczych terenach nad Jeziorem Maltańskim.

Historyczne tramwaje na ulicach Poznania

W najbliższy weekend na poznańskie tory wyjadą historyczne tramwaje. W sobotę, 25 maja na trasę linii H wyjedzie odrestaurowany wagon silnikowy Bergische Stahlindustrie Typu I z wagonem doczepnym WD produkcji Carl Weyer. Pojazdy cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż były pierwszymi elektrycznymi tramwajami w Poznaniu. Trasa linii H obejmuje przejazd przez ulice Ratajczaka, 27 Grudnia, Gwarną, Święty Marcin, Roosevelta, Most Teatralny, Fredry, Al. Marcinkowskiego i Pl. Wolności. Odjazdy z przystanku Ratajczaka planowane są co pół godziny od 18:30 do 21:30.

Specjalne kursy tramwajowe i autobusowe

W sobotę na turystyczną linię tramwajową 20 wyjedzie tramwaj 102N, a w niedzielę na linię 0 pojawi się skład N+ND. Miłośnicy historycznych autobusów również znajdą coś dla siebie. Na linii 100 w sobotę kursować będą Ikarus 280 i MAN, a w niedzielę DAF i Ikarus 280. Natomiast na linii 102, dostępnej tylko w soboty, przewidziano kultowego Jelcza, zwanego „ogórkiem”.

Uwaga na zmiany w harmonogramie

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych lub innych nieprzewidzianych sytuacji, pojazdy mogą zostać zamienione na inne. Aktualne informacje o liniach turystycznych, trasach, rozkładzie jazdy oraz cennikach można znaleźć w zakładce Turystyka-Linie turystyczne na stronie MPK Poznań.

Czytaj też: Oni pożegnają się z Lechem Poznań. Ostatni mecz w sobotę

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl