Oni pożegnają się z Lechem Poznań. Ostatni mecz w sobotę

Lech Poznań podjął pierwsze decyzje kadrowe przed końcem sezonu, co oznacza pożegnania z kilkoma doświadczonymi zawodnikami oraz trenerem. Ostatni mecz „Kolejorza” z Koroną Kielce będzie ich końcem rozdziału w Poznaniu.

Z klubem pożegna się przede wszystkim Mariusz Rumak, trener od lat związany z Lechem Poznań. Było to jego drugie podejście do szatni przy ulicy Bułgarskiej, które niestety nie przyniosło oczekiwanych sukcesów. Rumak jest dopiero drugim trenerem w erze rodziny Rutkowskich, który dotrwał do końca swojego kontraktu. Wcześniej udało się to tylko Franciszkowi Smudzie.

Koniec przygody Artura Sobiecha i Barry’ego Douglasa

Lech Poznań nie przedłuży kontraktów z dwoma doświadczonymi zawodnikami – Arturem Sobiechem i Barrym Douglasem.

Artur Sobiech dołączył do Lecha latem 2021 roku i miał wnieść do zespołu doświadczenie. Jednak częste kontuzje i niesatysfakcjonująca forma sprawiły, że jego trzyletnia przygoda z klubem nie była udana. W 54 meczach zdobył zaledwie pięć goli, a kibice najpewniej najmocniej zapamiętają jego bramkę we Florencji w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy.

Barry Douglas, który kończy swój drugi okres gry w Lechu, również pożegna się z klubem. Szkot wrócił do Poznania w tym samym czasie co Sobiech. W tym sezonie głównie pełnił rolę zmiennika. Łącznie zagrał 139 razy dla Lecha i zdobył dwa mistrzostwa Polski.

Co z Salamonem? Inne możliwe odejścia

Lech Poznań rozważa również możliwość rozstania się z innymi zawodnikami, takimi jak Filip Marchwiński i Kristoffer Velde, którzy mogą opuścić klub przy atrakcyjnej ofercie z zagranicy. Na liście piłkarzy, którzy mogą opuścić zespół, znajdują się także Nika Kwekweskiri, Adriel Ba Loua oraz Alan Czerwiński

Bartosz Salamon, którego kontrakt również dobiega końca, jest bliski podpisania nowej, dwuletniej umowy z Lechem. Salamon ma też szansę znaleźć się w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2024.

Nowy trener, nowe wyzwania, także dla rezerw

Niels Frederiksen, który zostanie nowym trenerem Lecha Poznań, rozpocznie pracę w przyszłym tygodniu. Obecnie trwa ustalanie składu jego sztabu szkoleniowego oraz listy piłkarzy, z którymi chce on współpracować. Kolejorz rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 20 czerwca.

Latem czekają Lech Poznań również zmiany w rezerwach. Trener Artur Węska opuści klub wraz z końcem kontraktu, a jego następcą może zostać Bartosz Bochiński, trener juniorów starszych, którzy walczą o obronę mistrzostwa Polski. Alternatywą są Hubert Wędzonka i Grzegorz Wojtkowiak. Rezerwy Lecha walczą o utrzymanie w II lidze.

Mariusz Rumak (fot. Łukasz Gdak/wPoznaniu.pl)

Czytaj też: Na stadionie krzesełka tworzą stary napis Poznan*. Czy będzie zmiana na nowe logo?

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl