Gwiazdy na starcie biegu Poznań Five

Sławy polskiego sportu staną na stracie biegu Poznań Five. Bieg odbędzie się w dniu poznańskiego maratonu. Zawodnicy wystartują 15 minut po biegaczach, który ruszą pokonać maratoński dystans.

Wanda Panfil, Małgorzata Sobańska, Jan Huruk, Andrzej Krzyścin, Michał Bartoszak i Jan Szymański dołączają do biegu na 5 kilometrów. Bieg ruszy w niedzielę 22 października, dokładnie 15 minut po starcie Poznań Maratonu.

Wanda Panfil i Małgorzata Sobańska to wielkie legendy polskiego biegania długodystansowego. Pierwsza z nich jako jedyna Polka legitymuje się tytułem mistrzyni świata na królewskim dystansie (zdobytym w Tokio w 1991 r.). Druga jest aktualną rekordzistką kraju i zwyciężczynią maratonu w Londynie (1995). Jan Huruk to biegacz, który pojawiał się w czołówce maratonów podczas Igrzysk Olimpijskich w  Barcelonie (1992 r., 7 m.), Mistrzostw Świata w Tokio (1991 r., 4 m.). Andrzej Krzyścin dwukrotnie zwyciężał w na trasie poznańskiego maratonu (w 2000 i 2003 r.). Michał Bartoszak to wielokrotny mistrz Polski w biegach długodystansowych. Stawkę uzupełnia brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim Jan Szymański (Soczi 2014r.). Chęć startu w „Piątce” już wcześniej zgłosiła Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka.

Organizatorzy zapowiadają, że to nie koniec listy gwiazd, które wystartują w Poznań Five.

Zapisy na 22. Poznań Maraton trwają

Na liście startowej 22. Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza jest obecnie ponad 4,5 tys. zawodniczek i zawodników. Zapisy są przyjmowane online do czwartku 19 października włącznie, a opłata startowa wynosi 220 zł. Jeżeli limit zgłoszeń nie zostanie osiągnięty, będzie można osobiście zapisać się w biurze zawodów w piątek i sobotę poprzedzającą maraton. W te dni opłata będzie wynosiła 250 zł.

czytaj także: Znamy trasę tegorocznego Biegu Niepodległości

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl