89-letnia seniorka oszukana „na policję”. Ukradziono jej 95 tys. zł

W Poznaniu doszło do oszustwa 89-letniej kobiety. Straciła aż 95 tysięcy złotych. Ofiarą padła na podstęp oszustów podszywających się za policjantów. Policja apeluje o ostrożność.

Incydent miał miejsce, kiedy do starszej kobiety zadzwoniła osoba podająca się za policjantkę. Osoba ta poinformowała seniorkę, że jej synowa jest zamieszana w wypadek samochodowy. Mówiła, że wsparcie finansowe jest niezbędne na pomoc prawną.

Mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji wyjaśniła szczegóły oszustwa w rozmowie z PAP – Oszustka kontynuowała rozmowę i powiedziała, że synowa może wyjść z aresztu, jeśli przekaże pieniądze w kwocie 120 tys. złotych na pomoc prawną adwokata. Starsza kobieta zawierzyła przestępcom. Nie zweryfikowała tej informacji z bliskimi i wierząc, że pomaga synowej przekazała 95 tys. złotych nieznajomej kobiecie, która przyszła do jej domu – powiedziała Mróz.

Niestety, to nie pierwszy taki przypadek w Poznaniu. Również w ubiegłym tygodniu zanotowano podobne oszustwo, w którym ofiara straciła aż 150 tys. złotych. Władze apelują o szczególną czujność i ostrożność.

Policjantka Marta Mróz podkreśliła, jak ważne jest, aby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nigdy nie przekazywać obcym swoich oszczędności. Dodała, że w przypadku otrzymania podejrzanej informacji o sytuacji w rodzinie, należy skontaktować się z bliskimi, aby potwierdzić jej wiarygodność. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub prób oszustwa, konieczne jest natychmiastowe zgłoszenie sprawy na policję.

Oszustwa, choć podstępne, można przeciwdziałać poprzez zachowanie czujności i współpracę z organami ścigania.

Czytaj też: Okradali swojego pracodawcę. Wpadli, bo czujny był ochroniarz

Źródło: PAP.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl