Wielkopolska

Dwulatek przejechany na przejściu dla pieszych. Są nowe informacje w sprawie

Wstrząsający incydent miał miejsce w piątek rano w Wągrowcu. Dwuletni chłopiec został potrącony, na przejściu dla pieszych. Kierowca odjechał.  

Do wypadku doszło w piątej rano na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Pocztowej z ul. Wojska Polskiego w Wągrowcu. 2-letni chłopiec wszedł na ulicę. Chwilę po tym przejechał po nim samochód. Kierowca prawdopodobnie nie zauważył dziecka i odjechał. Chłopcu na cała szczęście nic się nie stało. Z niewielkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Dzięki monitoringowi miejskiemu udało się ustalić sprawcę wypadu. to 71-letni mieszkaniec gminy Wągrowiec. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy.

– Decyzja do dalej w związku z jego zachowaniem w czasie tego zdarzenia zapadnie w ciągu kilku najbliższych dni – informuje Andrzej Borowiak – rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

Na razie zarzutu narażenie syna na utratę życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszała matka 2- latka. Policjanci ją przesłuchali. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 5 lat więzienia.

czytaj także: 2-latek dostał się pod SUV-a. Kierowca po prostu ruszył na dziecko [WIDEO]

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl