Poznaniak i były gracz Lecha z transferem do europejskiego giganta. Zgarnie tytuł?

Bijące się o tytuł mistrza Włoch Napoli wzmacnia głębię składu na pozycji lewego obrońcy i sprowadza doświadczonego poznaniaka. Bartosz Berszyński oficjalnie zmienia barwy i po 6 latach gry odchodzi z Sampdorii.

ŚWIETNY WYSTĘP W KADRZE

Bartosz Bereszyński ze świetnej strony zaprezentował się na Mistrzostwach Świata w Katarze. Nominalnie prawy obrońca przeniesiony na lewą flankę, był jednym z jaśniejszych punktów drużyny. Dobrze radził sobie w defensywie, a w meczu z Francją kilkukrotnie przenosił piłkę na połowę przeciwnika i tworzył świetne okazje bramkowe.

POWALCZY O TYTUŁ

Jego występ oraz regularna gra we włoskiej Sampdorii zaowocowały zainteresowaniem ze strony dużych klubów. Ostatecznie Bereszyński zmienia barwy i przenosi się do lidera Serie A Napoli. Dziś obrońca przechodził testy medyczne. Do Neapolu trafia na zasadach półrocznego wypożyczenia z opcją wykupu za 1,8 miliona euro. Będzie tam zmiennikiem kapitana zespołu Giovanniego Di Lorenzo. Z Sampdorii odchodzi po 6 latach i 180 rozegranych meczach.

WYCHOWANY W POZNANIU

Bereszyński urodził się w Poznaniu i piłkarsko wychowywał się w zespole Warty Poznań. Z drużyny U17 przeniósł się później do młodzieżówek Lecha, by finalnie trafić do pierwszego zespołu. Pół sezonu spędził jeszcze na wypożyczeniu w ekipie Zielonych, a następnie rok grał w Kolejorzu. Przed transferem do Sampdorii przez 4 lata grał w Legii Warszawa.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl