Gwiazda Lecha Poznań: „Tęsknię za Maciejem Skorżą”

Maciej Skorża wziął udział w programie „Ja, Kapitan”, którego bohaterem był Mikael Ishak. Trener Lecha Poznań podzielił się z widzami swoimi ciepłymi słowami na temat szwedzkiego napastnika, z którym wspólnie zdobył mistrzostwo Polski. Napiastnik „Kolejorza” nie pozostał mu dłużny.

Maciej Skorża dwukrotnie prowadził Lecha Poznań do mistrzostwa Polski. Swoją pracę wspomina z wielkim sentymentem. W programie „Ja, Kapitan”, emitowanym na antenie Canal+ Sport, szkoleniowiec opowiedział o swojej relacji z Mikaelem Ishakiem.

– Mikael był kimś wyjątkowym. Między nami nawiązała się pewna relacja… Może nie każdy trener, by się do tego przyznał, ale on dla mnie był kimś znacznie więcej, niż zawodnikiem, czy kapitanem” – powiedział Skorża i dodał: – Po prostu ogromnie go szanuję jako człowieka. Jest to dla mnie ktoś, komu powierzyłbym swoje dzieci i po prostu mam do niego pełne zaufanie.

Ishak o Skorży: „Jest przyjacielem, a nie tylko trenerem”

Kapitan Lecha Poznań, Mikael Ishak, również darzy swojego byłego trenera ogromnym szacunkiem. W programie podkreślił, że ich relacja wykraczała poza standardowe relacje na linii trener-zawodnik.

– Czuję to samo. Uważam go za przyjaciela, a nie tylko trenera. Mieliśmy bardzo dobrą relację, nie gadaliśmy tylko o piłce, ale o wielu innych rzeczach. To specjalna relacja, jakiej nigdy nie miałem z trenerem. Jest liderem, jest mądry, jest geniuszem taktycznym i… Bardzo za nim tęsknie – zwierzył się szwedzki napastnik.

Skorża i Ishak

Maciej Skorża dwukrotnie zdobył mistrzostwo dla Lecha Poznań. Z „Kolejorzem” pożegnał się z powodów osobistych. Z kolei Mikael Ishak dołączył do Lecha Poznań w lipcu 2020 roku. Od tego czasu rozegrał 137 meczów, zdobywając 69 bramek i notując 20 asyst. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Czytaj też: Lech Poznań wygrał z Banikiem Ostrawa. Czesi słabsi od drużyny Frederiksena

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl