Tak jest, a tak będzie. W Poznaniu powstaje ciekawy wieżowiec

Przez kilka miesięcy koparki wywoziły stąd ziemię i budowane były podziemne kondygnacje wieżowca. Wreszcie jednak zza płotu zaczęła wyłaniać się sylwetka gmachu Industrial, który powstaje przy rondzie Rataje w Poznaniu. Tak teraz tu wygląda.

Industrial, bo tak właśnie ma się nazywać nowy biurowiec zdecydowanie odmieni oblicze okolic ronda Rataje. Dzięki swej wysokości 60 metrów – to niemal tyle ile ma biurowiec Bałtyk przy Kaponierze – zdominuje przestrzeń. Bryła budynku przysłoni nieco sylwetkę mało ciekawej architektonicznie Posnanii. Zwracać będzie też uwagę swą niecodzienną formą. Gmach kojarzyć się będzie z kilkoma poustawianymi na sobie prostopadłościanami. Budynek zaprojektowany przez pracownię Easst Architects będzie miał piętnaście pięter, na których znajdą się m.in. biura. Jego elewacja wykonana będzie z kompozytów aluminium oraz ze stali.

Industrial nie będzie jedynym w tym miejscu wysokim budynkiem. Miejscowy plan zagospodarowania dopuszcza bowiem budowę w bezpośrednim sąsiedztwie nawet 100-metrowej wieży.

fot. Łukasz Gdak/wizualizacje: EASST Architects

Czytaj też: Bez wsparcia rządu filharmonia nie powstanie

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl