Gruzińska szajka złodziei zatrzymana

Policjanci zatrzymali 4 osoby podejrzane o włamania do domów i samochodów. Obcokrajowcy działali na terenie trzech województw. Do 14 z 18 włamań doszło w Wielkopolsce.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 4 obywateli Gruzji. Są oni podejrzani o dokonywanie włamań do domów i samochodów. Do większości z przestępstw doszło na terenie województwa Wielkopolskiego. Sprawcy zakradali się do domów w godzinach popołudniowo- wieczornych, aby mieć pewność, że nikogo nie zastaną. Włamywali się wybijając szyby w oknach balkonowych. Kradli głównie gotówkę, biżuterię i sprzęt rtv.

Policjanci złapali dwóch Gruzinów chwilę po włamania. Później stróże prawa przeszukali mieszkanie podejrzanych. Tam zatrzymano kolejną podejrzaną osobę. Jeden z zatrzymanych mężczyzn był w Polsce nielegalnie. Został przekazany w ręce straży granicznej. Na wniosek prokuratora sąd resztował pozostałych 3 podejrzanych na trzy miesiące. Złodziejom grozi do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

fot. policja wielkopolska

Czytaj także- Obserwują ich z powietrza i łapią

źródło- KWP

Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl