Gra turniej życia

Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open. Po dwóch setach (7-6, 6-4) poznanianka wygrała z wyżej notowaną Francuzką Caroline Garcią.

Awans Magdy Linette do ćwierćfinału Australian Open jest największym, jak dotąd, sukcesem poznanianki w historii jej występów w wielkoszlemowych turniejach i największym sukces w całej karierze.

W 1/8 AO to nie Linette była faworytką, ale je rywalka Caroline Garcia. Poznanianka znakomicie jednak wytrzymywała szybkie tempo gry narzucane przez rywalkę i była dużo solidniejszą zawodniczką. Początek spotkania należał jednak do Francuzki, która na poznaniance wywierała ogromną presję. Garcia prowadziła już 3:0 z dwukrotnym przełamaniem.

Tenis po raz kolejny pokazał swoje nieprzewidywalne oblicze a Magda, że nie ma sytuacji nie do odrobienia. Po godzinie i 58 minutach, 45. rakieta świata mogła cieszyć się z historycznego dla siebie zwycięstwa. O półfinał 30-latka zagra z Czeszką, Karoliną Pliskovą.

– Nie mogę w to uwierzyć – mówiła po meczu Polka.

To jej 30. singlowy występ w turnieju wielkoszlemowym, wcześniej tylko sześć razy przeszła przez II rundę (i odpadała w III)