Gnój na Niepodległości. Nie szło oddychać, ani jechać

Śmierdzący obornik rozsypany na al. Niepodległości zatykał przechodniom nosy a kierowcom blokował przejazd. Przed Urzędem Wojewódzkim rozsypał go jeden z rolników.

Choć rolnicy zapowiadają kolejne protesty dopiero na jutro, to jednak już dziś przez południem postanowili utrudnić poznaniakom życie. Na jezdni przed Urzędem Wojewódzkim rozsypali obornik. W ten sposób utrudnili ruch samochodów a przechodniom swobodne oddychanie.

– Sprawca tego zdarzenia zostanie ukarany mandatem karnym – mówi nadkomisarz Maciej Święciechowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Rolnicy po proteście zaczęli sami sprzątać ulicę.

Wyrzuciliśmy obornik pod urzędem wojewódzkim w Poznaniu

6 dni, tyle dla Pani wojewody znaczy natychmiast! Chodź złożenie naszych postulatów nawet tego samego dnia nie wiele by zmieniło, to sytuacja ta jasno pokazuje jak nas się lekceważy. Postanowiliśmy za to podziękować!

Opublikowany przez Rola Wielkopolski Wtorek, 19 marca 2024
Źródło: Rola Wielkopolski

Do odpowiedzialności za zamieszanie przyznała się Rola Wielkopolski, która na swoim profilu na Facebooku napisała:

– 6 dni, tyle dla Pani wojewody znaczy natychmiast! Chodź złożenie naszych postulatów nawet tego samego dnia nie wiele by zmieniło, to sytuacja ta jasno pokazuje jak nas się lekceważy. Postanowiliśmy za to podziękować! – wyrazili swe niezadowolenie rolnicy.

Czytaj też: Rekordowa liczba zgłoszeń do nagród i stypendiów Marszałka. Znamy zwycięzców

Marek Jerzak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl