Genialna wiadomość w Warcie Poznań. Lider obrony przedłuża kontrakt

Dawid Szymonowicz, który odgrywa fundamentalną rolę w bloku defensywnym Warty Poznań, prolongował umowę z tym klubem do 2025 roku. Dla Zielonych to fantastyczna wiadomość.

Wcześniej grał w Rakowie

28-letni obrońca grał w Jagiellonii Białystok, Stomilu Olsztyn, Cracovii i Rakowie Częstochowa, zanim wzmocnił Wartę Poznań. Do Poznania trafił w październiku 2021 roku.

Ustabilizował swoją pozycję w drużynie

Gdy Szymonowicz został piłkarzem Zielonych przed dwoma laty, niewiele osób wieszczyło mu tak owocny i długi czas w poznańskiej drużynie. Początkowo wydawało się, że nie będzie grał zbyt długo w Warcie. Miał duże aspiracje, postawił sobie ambitny cel – grę w zagranicznym klubie. To się nie ziściło. Jednak nie może narzekać, bo zyskał miano lidera obrony Warty.

Pewniak do gry

Szymonowicz jest w zasadzie pewniakiem do gry. W tym sezonie wystąpił dotychczas w sześciu z siedmiu meczów ligowych Warty Poznań. To jeden z tych piłkarzy, którym Dawid Szulczek ufa najbardziej. Szymonowicz jest ceniony za regularność i konsekwencję w swojej grze.

Rozegrał 60 meczów w Warcie

W niedzielę na stadionie przy ulicy Bułgarskiej zostaną rozegrane kolejne derby Poznania. Przed tym meczem fani Warty dostali miłą niespodziankę, bo w ten sposób można potraktować informację związaną z przyszłością Szymonowicza. Poznańscy kibice zdążyli już dobrze poznać tego zawodnika, który ma na koncie 60 występów w zielonych barwach. Uświetnił je 3 trafieniami i 1 asystą.

Warta Poznań ostatnio nie traci goli

Warta z dziewięcioma punktami na koncie zajmuje obecnie 8 miejsce w ligowej tabeli. W niedzielę poznańskich kibiców czeka święto futbolu, a Szymonowicz, podobnie jak jego koledzy z formacji, będzie miał za zadanie zatrzymać ofensywnych graczy Lecha. Biorąc pod uwagę, że w ostatnich dwóch meczach, rozegranych przed przerwą na kadrę, Warta z nim w składzie nie straciła gola, wcale nie musi to być mrzonka.

Czytaj także: Derby Poznania 2023 – ważna zmiana na ostatniej prostej

Źródło: Warta

Bartłomiej Najtkowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl