Gdzie można legalnie rozpalić grilla w Poznaniu? Nie tylko nad Wartą

Temperatury sprzyjają do spędzania czasu na zewnątrz, a co za tym idzie, w pełni ruszył sezon na grille i ogniska. Oto lista miejsc, gdzie można legalnie grillować w Poznaniu.

Nad Wartą

Tereny nadwarciańskie wiosną i latem cieszą się dużą popularnością. Nad brzegami Warty legalnie można rozpalić grilla. Należy jednak pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa nie można tego robić pod mostami. Grillujący mają również obowiązek posprzątania po sobie. Resztki z paleniska należy wyrzucić do specjalnych pojemników na żar. Zdarza się jednak, że są one przepełnione. W takim wypadku pod żadnym pozorem nie można umieszczać takich odpadów w plastikowych pojemnikach.

Nad jeziorem

Fani grilla mogą rozpalić go także w określonych strefach nad jeziorami Rusałka oraz Strzeszynek. Odpowiednie miejsca wyznaczają tam Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Dla mieszkańców dostępna jest także wiata na ognisko w Kiekrzu.

W zielonym otoczeniu

Ognisko legalnie można rozpalić również na polanie biwakowej przy parku Szelągowskim przy ulicy Nadbrzeże, przy ściance wspinaczkowej przy ulicy Hlonda oraz na Szachtach. Są to strefy wyznaczone przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Aby zorganizować ognisko na Szachtach, trzeba jednak pamiętać o zapisaniu się na listę. Można to zrobić za pomocą maila kancelaria@zzmpoznan.pl.

W lesie

W lasach komunalnych również są wyznaczone strefy na rozpalenie ogniska. Dwa takie punkty znajdują się nad jeziorem Swarzędzkim. Jedno z nich zlokalizowane jest przy leśniczówce, a drugie na polanie. Terminy można uzgodnić pod numerem telefonu 512 387 207. Ognisko rozpalić można także przy punkcie gastronomicznym w lasku Dębińskim oraz w okolicy leśniczówki w lasku Marcelińskim. Tam również należy ustalić wolny termin. Można to zrobić pod numerami telefonów kolejno 505 142 122 (Dębina) oraz 518 796 513 (Marcelin).

Posprzątaj po sobie

Tak samo jak nad Wartą, w każdym z wymienionych miejsc należy po sobie posprzątać. Pozostawienie po sobie nieporządku grozi wystawieniem mandatu na kwotę nawet 500 złotych.

Czytaj także: Gniezno otrzyma pomoc od wojewody

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl