Od czwartku remont. Tamtędy nie przejedziesz

Utrudnienia w ruchu potrwają około dwóch miesięcy. Przejazd przez skrzyżowanie ulic Jasnej, Rola i Błażeja nie będzie w tym czasie możliwy. W efekcie okolica ma być bezpieczniejsza dla pieszych i kierowców.

Ma być bezpieczniej

W czwartek rozpocznie się remont skrzyżowania u zbiegu ulicy Jasnej, Rola i Błażeja na poznańskich Naramowicach. Jak podaje Zarząd Dróg Miejskich, inwestycja ta ma poprawić bezpieczeństwo w rejonie. W ramach prac skrzyżowanie zostanie wyniesione, co ma spowodować zmniejszenie prędkości przejeżdżających tamtędy samochodów. Co więcej, dzięki temu piesi zyskają bezpieczniejsze przejście między innymi do rezerwatu Żurawiec.

Udogodnienia dla pieszych

Dodatkowo przechodnie będą mogli skorzystać z nowego, brakującego tam fragmentu chodnika po północnej stronie ulicy Błażeja. Ułatwienie zyskają także osoby niewidome i niedowidzące. W pobliżu skrzyżowania pojawią się maty fakturowe dla osób z dysfunkcjami wzroku. Wykonawca zamontuje tam również nowe oświetlenie, a po południowej stronie ulicy Błażej wybuduje kanał technologiczny.

Utrudnienia

Od poniedziałku 27 maja, przejazd przez wspomniane skrzyżowanie nie będzie możliwy. Kierowcy mają zwracać uwagę na znaki wskazujące objazdy. Inwestycja, a co za tym idzie, utrudnienia w ruchu mają potrwać około dwóch miesięcy. Całość będzie kosztować ponad 480 tysięcy złotych. Prawie 200 tysięcy złotych z tej kwoty pochodzi ze środków, którymi dysponuje Rada Osiedla Naramowice

Czytaj także: Gdzie można legalnie rozpalić grilla w Poznaniu? Nie tylko nad Wartą

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl