Egzaminy na prawo jazdy zawieszone w Wielkopolsce. Egzaminatorzy strajkują

Jednodniowy protest egzaminatorzy przeprowadzili już w sierpniu w Poznaniu. Teraz podobna sytuacja spotkała kursantów z Konina i Leszna. O prawo jazdy będzie można się starać dopiero od poniedziałku.

W dwóch wielkopolskich miejscowościach egzaminy praktyczne na prawo jazdy musiały zostać zawieszone. Wszystko przez brak egzaminatorów, którzy strajkują, bo domagają się podwyżek. Od środy, aż do końca tygodnia kursanci nie będą więc mogli podejść do egzaminów w Lesznie. Również 15 i 16 września takiej możliwości nie będzie w Koninie.

Osoby, które miały w tym okresie umówiony egzamin, muszą skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, by wyznaczyć nowy termin. Podobna sytuacja spotkała w sierpniu kursantów z Poznania. Wtedy egzaminatorzy przeprowadzili jednodniowy strajk i zapowiedzieli, że jeżeli sytuacja się nie zmieni, przeprowadzą kolejne.

hotel dla psów w Poznaniu

Spór z Ministerstwem Infrastruktury wciąż jednak trwa. Aktualnie egzaminator kategorii B zarabia około 5 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Ministerstwo zaproponowało podwyżki podstawowej pensji o 20 procent, a dodatku zadaniowego o 10 procent. Na to jednak przedstawiciele związku zawodowego nie przystali.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl