Dziuba ręczy za „Klimę”

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Dziuba udzielił swojego poręczenia Piotr K. pseudonim „Klima”. Jest on liderem kiboli w tzw.kotle na drugiej trybunie. Śledczy podejrzewają, że to on podżegał do wbiegnięcia na murawę w podczas meczu Lech-Legia. Sąd w zeszłym tygodniu aresztował go na trzy miesiące. 

Obrońca Piora K. wniósł zażalenie na areszt do którego doręczył poręczenie wystawione przez posła Dziubę.  Sam Dziuba tłumaczył dziennikarzom, że według niego areszt jest przesadzonym środkiem. Twierdzi, że Piotr K. to człowiek który prowadzi uporządkowane życie, ma rodzinę i pracę i areszt może skomplikować jego życie.

„Klime” zatrzymano za podżeganie do łamania prawa. Policja twierdzi,że to on dał znak do wbiegnięcia na murawę. Razem z nim sąd aresztował jeszcze Jarosława J., Mikołaja N. W stosunku do 26 osób – których udało się namierzyć i zatrzymać –  zastosowano dozór policyjny. Pseudokibice muszą pojawiać się na komisariacie po kilka razy w tygodniu, niektórzy aby wyjść na wolność musieli wpłacić poręczenie majątkowe. Kwoty były różne od 5.000 zł do 10.000 zł. Mają także zasądzony zakaz udziału w imprezach masowych – meczach piłki nożnej.

Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia. Śledztwo w tej sprawie cały czas trwa i możliwe są kolejne zatrzymania.

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl