Dziennikarze w TVP3 Poznań pracują. Wyemitują dziś serwis informacyjny Teleskop

Po środowych zmianach we władzach TVP, decyzją nowego zarządu wyłączony został sygnał TVP INFO i TVP3. Oznaczało to, że regionalne ośrodki nie mogą np. emitować swoich programów informacyjnych. Dziś na profilu TVP3 Poznań na Facebooku, pojawiła się informacja, że program będzie jednak wyemitowany.

– Dzisiejsze wydanie programu Teleskop na żywo o godz. 18:30 na YouTube. A w nim m.in. informacje o otwarciu kanału w Kobylnicy, napadzie na kantor w Kaliszu oraz o Anielskim Korowodzie, który przeszedł ulicami Poznania – można przeczytać na Facebookowym profilu TVP3 Poznań

Transmisja dostępna pod będzie pod linkiem: https://www.youtube.com/@tvp3poznan987

W środę 20 grudnia po godzinie 11.00. przestał nadawać kanał TVP INFO i kanały regionalne TVP3 w tym ten nadawany z Poznania. Miało to związek z tym, że w środę przed południem minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz powołał nowe rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Te z kolei powołały nowe zarządy spółek.

O tym, że należy wyłączyć TVP INFO i TVP 3 oraz strony internetowe tych stacji, decyzję podjął nowy zarząd TVP. W środę chwilę po godzinie 11.00 zamiast zaplanowanych programów na w/w antenach, zaczął być nadawany najpierw program TVP 1 a później TVP Polonia i TVP 2. Nie działają także strony internetowe TVP INFO a także TVP 3. Jeśli ktoś chce wejść na ich stronę zostaje przekierowany na stronę główną TVP.

W środę nie odbyła się także emisja Wiadomości. O 19.30 do widzów przemówił dziennikarz Marek Czyż.

– Dziś nie będzie „Wiadomości”, ale jutro podamy państwu informacyjny program Telewizji Polskiej – powiedział dziennikarz. – Zaszły pewne zmiany. Pozwolą państwo, że wyjaśnię. Żaden polski obywatel, który finansuje działanie mediów publicznych nie ma obowiązku wsłuchiwać się w propagandę – dodał Czyż.

W czwartek o 19.30 Wiadomości mają się ukazać. O tej sprawie możecie przeczytać TUTAJ

czytaj także: Nie było Wiadomości o godzinie 19.30 na TVP1. Jest zapowiedź kiedy wrócą

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl