Dzieci, Rodzice, Dziadkowie. Parada pokoleń przeszła przez Poznań

Na pomysł imprezy wpadła Miejska Rada Seniorów. Później do pomysłu dołączyła Młodzieżowa Rada Miasta. Impreza oficjalnie zakończyła Poznańskie Dni Rodzin.

– Współpraca pomiędzy pokoleniami jest bardzo ważna, Z jednej strony musimy dbać o komfort życia seniorów, których w Poznaniu jest 140 tysięcy, ale z drugiej strony trzeba się wsłuchać w głos młodzieży. To dla nich budujemy miasto – powiedział – cytowany przez portal poznan.pl – Jacek Jaśkowiak prezydent Poznania.

Parada rozpoczęła się w samo południe na Starym Rynku. Dokładnie o godzinie 12 na wieży Ratusza najpierw tradycyjnie trykały się koziołki, ale później można było usłyszeć nietypowy, bo zagrany na ukulele, hejnał. Później kolorowy rodzinny korowód przeszedł do starego koryta Warty gdzie na scenie wystąpiła miedzy innymi Eleni, Dawid Kwiatkowski a także Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele. Wykonawców, zgodnie z hasłem „muzyka łączy pokolenia”, zaprosiła Miejska Rada Seniorów i Młodzieżowa Rada Miasta.

Atrakcje, warsztaty i pokazy czekały zarówno na młodszych, jak i na starszych. Seniorzy mogli poznać tajniki gwary młodzieżowej, a na młodszych czekał znany youtuber – AdBuster. Impreza oficjalnie zakończyła Poznańskie Dni Rodziny – trwający ponad trzy tygodnie cykl spotkań, warsztatów i wykładów, które przygotowano z myślą o najmłodszych, rodzicach i seniorach.

kontakt

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl