XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000 (transmisja live)

To dwudzieste drugie już Spotkanie Młodych Lednica 2000. Jest to jedno z największych spotkań religijnych młodzieży w Europie, które odbywa się na Polach Lednickich. W programie oprócz wspólnej modlitwy, śpiewów i tańców w tym roku pojawi się obmywanie nóg. 

Symbolem tegorocznej Lednicy jest „zwierciadło prawdziwego spojrzenia”. Natomiast hasłem 22 Spotkania Młodych jest słowo „Jestem” w kontekście wiary ale także wolności. Pewną nowością w tym roku będzie wzajemne obmywanie nóg. Ma to symbolizować gest Jezusa podczas ostatniej wieczerzy. Wśród symboli, które każdy dostanie będzie świeca i lustro z wizerunkiem Chrystusa, uczestnicy dostaną też butelki z wodą do wzajemnego obmywania sobie nóg.

Tegoroczna uroczystość wpisuje się też w oficjalne narodowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Stąd także obecność Prezydenta RP. Apel tradycyjnie zakończy się wyborem Chrystusa poprzez symboliczne przejście przez Bramę Rybę. W tegorocznej Legnicy bierze udział kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi.

Transmisja live https://www.youtube.com/watch?v=Vwg6VsxZYLc

 

kontakt

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl