Plaże, koncerty, filmy. Sezon na Warcie otwarty.

Koncerty, warsztaty, pokazy filmowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, wypożyczalnia kajaków i motorówek. Tak w tym roku będzie wyglądać lato nad Warta. Od wczoraj nad rzeką działają plaże miejskie a na nich sporo atrakcji nie tylko dla poznaniaków ale także dla turystów.

W tym roku poznaniacy mogą wypoczywać na czterech plażach: na Wildzie, Ratajach, Chwaliszewie i Szelągu. Zostały one wyposażone w taki sposób, by służyć szeroko pojętej rekreacji – pomyślano nie tylko o leżakach, hamakach i parasolach dla spragnionych wypoczynku, ale też np. boiskach do piłki plażowej czy strefach grillowych. Bardzo dużo zmian zaszło w tym roku na Szelągu. Oprócz tradycyjnej plaży powstał tam ogród społeczny, w którym mieszkańcy będą mogli uprawiać rośliny. Tuż obok stanął piękny pawilon z łazienką i kuchnią. Pomysł został zrealizowany przez Miasto ze środków uzyskanych w drodze grantu przez Radę Osiedla Stare Winogrady.

Tak jak w latach ubiegłych, miłośnicy sportów wtodnych mogą wypożyczyć motorówkę (plaża na Szelągu oraz przystań w Starym Porcie) lub kajak i łódź wioślarską (plaża na Ratajach). Na wysokości osiedla Główna oraz na Szelągu dostępne są strefy biwakowe z miejscem na ognisko. Miejsce do rekreacji powstało też na terenie przystani rzecznej w Starym Porcie. Wraz z nadejściem czerwca pojawiły się tam leżaki i parasole. Działa też gastronomia.

Plaże na Wildzie, Ratajach i Szelągu oraz przystań na cyplu to nie wszystko. Nad rzeką działa też kilka punktów gastronomicznych z ofertą rekreacyjną. To m.in. Brzeg Wschodni i przystań Posnania (od strony ul. Wioślarskiej) oraz Barbarka i BurgerKont (w sąsiedztwie Politechniki Poznańskiej) oraz KontenerArt (na Chwaliszewie).

Sposobem do podziwiania miasta z perspektywy rzeki, jest tramwaj wodny który pływać będzie przez całe wakacje. W tym roku warciańska bimba zatrzymywać się będzie także w sąsiedztwie Politechniki Poznańskiej. Tramwaj wodny kursować będzie na trasie: Katedra (przy ul. Marii Panny) – Politechnika (przy ul. Przystań) – Rataje (przy os. Piastowskim) – Wilda (przy Łazienkach Rzecznych) – Chwaliszewo (przy Starym Korycie) Szeląg ( przy ul. Ugory) – Katedra.

kontakt

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl