Wielkopolska

Dziadek przejechał traktorem 1,5 rocznego wnuka. Prokuratura sprawdza, czy mógł go zauważyć

W poniedziałek doszło do tragicznego wypadku na terenie jednego z gospodarstw w gminie Kobylin, w powiecie krotoszyńskim. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia życie stracił 1,5-roczny chłopiec. Jak donosi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, Maciej Meler, prokuratura wszczęła śledztwo, aby dokładnie wyjaśnić okoliczności tej tragicznej śmierci.

Nieszczęśliwy wypadek podczas prac gospodarskich

Z informacji wynika, że do wypadku doszło podczas prac na terenie gospodarstwa. 67-letni mężczyzna, dziadek 1,5-rocznego chłopca, w nieustalonych jeszcze okolicznościach przejechał traktorem po swoim wnuczku. To tragiczne wydarzenie miało miejsce w tak zwanej „martwej strefie” bezpośrednio za ciągnikiem rolniczym, gdzie kierowca ma ograniczoną widoczność.

Śledztwo w Krotoszynie

Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie podjęła działania w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia. Przesłuchano świadków, a także przeprowadzono sądowo-lekarską sekcję zwłok chłopca. Prokurator prowadzący sprawę zdecydował się na wytypowanie biegłego, który przeprowadzi rekonstrukcję wypadku.

To kluczowy krok w ustaleniu, czy mężczyzna prowadzący prace rolnicze miał możliwość zobaczenia dziecka lub zareagowania na niebezpieczeństwo.

Źródło: PAP.

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl