“Dwójki” już jeżdżą przez Towarową. Zobacz zdjęcia

Tramwaje linii numer 2 już jeżdżą przez ulicę Towarową, a pasażerowie korzystają z nowego przystanku. Dopiero w przyszłości zyska on jednak nową wiatę i małą architekturę.

EFEKTY REMONTÓW

Remonty w centrum trwają i powoli widać ich kolejne efekty. Od dzisiaj tramwaje linii numer dwa jeżdżą przez most Uniwersytecki i ulicę Towarową. To zmiana, na którą czekało wielu mieszkańców Poznania. Tramwajem z Ogrodów i z Dębca będzie można dojechać bliżej centrum.

ZMIANY

“Dwójki” zatrzymują się na przystanku “Uniwersytet Ekonomiczny” przy ulicy Towarowej. W przyszłości zyska on małą architekturę. Pojawią się tam ławki, wiaty, kosze na śmieci i biletomat. Jednocześnie będzie to przystanek obsługiwany tylko przez linię numer 2. Dawne przystanki „Towarowa” zlokalizowane na ul. Towarowej przy wylocie w al. Niepodległości zostały zlikwidowane ze względu na zmianę układu torowiska na skrzyżowaniu al. Niepodległości, Świętego Marcina i Towarowej.

JAK JEŻDŻĄ?

Reszta trasy pozostaje bez zmian. Tramwaje tej linii jeżdżą więc z Ogrodów dotychczasową trasą przez ulicę Zwierzyniecką do Kaponiery, a potem przez Św. Marcin, Towarową i Matyi do przystanku Wierzbięcice, a następnie przez ulice Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. na Dębiec.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl