Druga edycja miejskiego programu in vitro

W poprzednich latach dzięki programowi na świat przyszło 437 małych poznanianek i poznaniaków. Chętne pary mogą ciągle się zgłaszać do programu.

Program dofinansowania in vitro dał szczęście wielu poznańskim rodzinom. Dla setek par to jedyna okazja, by cieszyć się z rodzicielstwa. W stolicy Wielkopolski już od sześciu lat wspieramy osoby dotknięte niepłodnością, ale tysiące osób z innych miejscowości w całej Polsce nie ma takiej szansy- mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W 2021r. rozpoczęła się druga edycja miejskiego programu in vitro, która potrwa do końca 2024 r. Pierwsza odbyła się w latach 2017-2020. Budżet programu to ponad 7,3 mln zł, czyli po ponad 1,8 mln zł na każdy rok.

Żeby wziąć udział w programie, trzeba złożyć wniosek w takich przychodniach :

  • Medi Partner sp. z o.o – InviMed Europejskie Centrum Macierzyństwa Poznań,
  • IVI sp. z o.o – Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian 4. 4,
  • Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Z dofinansowania mogą skorzystać pary, które spełniają określone warunki: są w związku małżeńskim lub partnerskim, mieszkają w Poznaniu oraz rozliczają tu podatki. Kobieta chcąca zajść w ciążę dzięki tej metodzie powinna mieć od 20 do 43 lat.

Dodatkowo każda para będzie mogła ubiegać się o:

  • trzykrotne dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie,
  • lub trzykrotne dofinansowanie (2 tys. zł) do procedury adopcji zarodka pod warunkiem, że poprzednia procedura nie przyniosła efektu.

Krystyna Yehorova
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl