Donald Tusk w Wielkopolsce: „Podejrzewam PIS o dużo gorsze zamiary niż komunistów kiedy oddawali władzę”

Lider Platformy Obywatelskiej  spotkał się z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego. Na spotkaniu z Donaldem Tuskiem pojawiło się tylu słuchaczy, że część z nich nie zmieściła się w sali i przysłuchiwała się słowom byłego premiera z zewnątrz.

PIS STRACI WŁADZĘ?

Zdaniem Donalda Tuska, PIS straci władzę podczas najbliższych wyborów. Partia rządząca w ostatnim sondażu wyborczym przeprowadzonym przez Kantar Public uzyskała poparcie na poziomie 28 procent, według badania na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 32 procent wyborców. To, zdaniem lidera polskiej opozycji, sprawia, że wygrana KO za rok, jest w zasięgu ręki. Donald Tusk krytycznie wypowiedział się o dotychczasowych działaniach rządu i o tym czego spodziewa się po rządzących.

Wiele przeżyłem w PRL-u i mi się dzisiaj z tą władzą gorzej żyje. Podejrzewam ich o dużo gorsze zamiary niż komunistów kiedy oddawali władzę. – mówił Donald Tusk.

POLSCE GROZI BANKRUCTWO?

Były przewodniczący rady europejskiej ostrzegał, że Polska sytuacja ekonomiczna jest w opłakanym stanie. Stan gospodarki naszego kraju porównał do Grecji, która zbankrutowała w 2015 roku. Zdaniem Tuska Polska zmierza obecnie w podobną stronę. Polityk alarmuje, że fundusze KPO powinny być odblokowane w przeciągu dwóch tygodni inaczej Polaków czekają duże problemy.

Będąc szefem Rady Europejskiej uczestniczyłem w procesie ratowania Grecji przed totalnym bankructwem. Dokładnie na kilka miesięcy przed krachem w Grecji, rentowność ich obligacji była podobna do tej, którą dziś ma Polska. – mówił Donald Tusk.

Tusk poruszył też problem węgla. Polityk  twierdzi, że kryzys, który panuje na rynku tego surowca świadczy o nieudolności obecnego rządu i jest kolejnym powodem by odsunąć PIS od władzy.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl