Dokąd polecimy zimą z Ławicy? Lotnisko przedstawiło listę

Poznańskie lotnisko w tym roku odnotowuje wzrost ruchu pasażerów po pandemii COVID-19. Nowe kierunki lotów, które powstały w sezonie letnim cieszyły się taką popularnością, że operator oraz władze lotniska postanowiły zachować połączenia również w sezonie zimowym.

ŁAWICA Z DOBRYMI WYNIKAMI

Podczas dzisiejszego spotkania dotyczącego zimowej siatki lotów z poznańskiej Ławicy wiceprezes zarządu lotniska, Grzegorz Bykowski podkreślał, że port w stolicy Wielkopolski jest drugim najszybciej odbudowującym się po pandemii, w kraju. Podróżni chętnie korzystają z połączeń, które prowadzą z i do Poznania. Chociaż największy ruch na lotnisku odbywa się w sezonie letnim, to pasażerowie coraz częściej latają również zimą.

Wiemy, że ta oferta zimowa jest coraz ważniejsza w tej chwili. Latamy nie tylko w wakacje, ale też wtedy, kiedy u nas jest trochę słabsza i gorsza temperatura. – podkreślał Grzegorz Bykowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Ławica.

Dobry wynik poznańskiego lotniska to częściowo zasługa jednej z linii lotniczych, z którymi współpracuje Ławica. Buzz, który jest częścią Ryanair Holdings, obsługuje największą liczbę połączeń ze wszystkich operatorów. To dzięki współpracy pomiędzy firmą a poznańskim portem możliwe są loty z Poznania do Krakowa, które startują już 30 października. Ze stolicy Wielkopolski do serca Małopolski podróżni dotrą w jedną godzinę.

GDZIE POLECIMY ZIMĄ Z ŁAWICY

Wiceprezes lotniska podkreśla, że zimą pojawi się kilka nowych połączeń. Z Ławicy polecimy między innymi na Dominikanę, do Dubaju czy do Meksyku. Lotnisko wzmocni połączenia na Zanzibar. Natomiast największy w Polsce operator, Ryanair, zimą będzie obsługiwał 24 kierunki rejsów z Poznania. W tej liczbie znajdują się stałe połączenia, które były w ofercie już przedtem oraz trzy nowe. Pełną listę połączeń obsługiwanych przez port Ławica można znaleźć na stronie internetowej.

Mamy w tej zimy 24 trasy, w tym 3 nowe, do Sztokholmu i Rzymu, czyli trasy, które rozpoczęliśmy tego lata, ze względu na dobrą sprzedaż trasy zostały utrzymane i w tej chwili przechodzą na rozkład zimowy. Do tego dochodzi jedna trasa krajowa, a więc, a więc Kraków. – zapowiada Michał Kaczmarzyk, prezes linii lotniczych Buzz.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl