Filip Marchwiński i Kajetan Szmyt wspólnie nagrali apel do kibiców na Derby Poznania

Derby Poznania już za moment. Marchwiński i Szmyt, dwóch czołowych piłkarzy swoich drużyn, nagrało filmik skierowany do kibiców poznańskich drużyn. Zrobili to razem, by zamanifestować pokojowy klimat tego spotkania.

Derby Poznania

Derby Poznania mają dziś swoich dwóch wybitnych promotorów – Z tej strony Filip Marchwińśki i Kajetan Szmyt zapraszamy was na jedyne takie derbym. Mecz odbędzie się na Bułgarskiej o godzinie 17.30 w niedzielę. Nie może was tam zabraknąć! – mówią piłkarze na nagraniu TUTAJ

Problem Zielonych

-W umowie między klubami jest wpisana kwota, którą Warta musiałaby zapłacić Lechowi, gdyby zawodnik pojawił się w niedzielę na boisku. Warta nie zdecyduje się na ten krok – napisał rzecznik prasowy Warty Poznań ( TUTAJ ) Piotr Leśniowski. Klub komentuje w ten sposób fakt, że w derbach nie wystawi Filipa Borowskiego. Do tego tematu wrócił jeszcze właściciel Zielonych – Bartłomiej Farjaszewski – Zapisy tworzą ludzie i decyzje można zmienić… czego tu się bać…?? To pytanie prezesz Warty skierował, jak można przypuszczać do klubu Lecha.

Nie ma jednak żadnych informacji, by zarząd Kolejorza zgodził się na wycofanie z zapisów umowy, które gwarantują przychód, jeśliby w meczach przeciwko Lechowi miał zagrać jego wypożyczony zawodnik.

Derby Poznania

W Lechu także zapowiadały się pewne problemy związane z Derbami Poznania 2023. Z urazem wrócił ze zgrupowania swojej kadry Miha Blazic. Okazało się jednak powierzchowne.

– Kontaktowaliśmy się jeszcze w niedzielę wieczorem z naszym zawodnikiem. Na szczęście nie doszło do żadnych uszkodzeń mięśni, czy ścięgien. Miha ma rozcięcie na skórze. To miejsce jest mocno poobijane. Po dwóch, trzech dniach odpoczynku powinien wrócić do treningów i być gotowy na nasze najbliższe spotkanie – mówi w serwisie Lecha Poznań naczelny lekarz drużyny – Krzysztof Pawlaczyk.

Czytaj także: Genialna wiadomość w Warcie Poznań. Lider obrony przedłuża konrtakt | wPoznaniu.pl

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl