Kolejne poważne zmiany w ruchu w centrum miasta

W związku kolejnym etapem budowy drogi rowerowej wzdłuż ulic Estkowskiego, Małe Garbary, Wolnica i Solnej, drogowcy od 15 września wprowadzą zmiany w ruchu na skrzyżowaniu.

15 września drogowcy będą frezować nawierzchni prawego pasa ul. Estkowskiego na odcinku od mostu Chrobrego do ul. Szyperskiej (jezdnia północna). Wtedy prawy pas od ul. Szyperskiej do Garbary pozostanie przejezdny. Po zakończeniu robót ruch samochodowy wróci na prawy pas od mostu do ul. Szyperskiej. Równolegle drogowcy wyłączą kolejny odcinek tego pasa od ul. Szyperskiej do Garbar. 

Później ekipy remontowe przeniosą się na lewy pas ul. Estkowskiego. Tam także najpierw wyłączony z ruchu zostanie odcinek między mostem a ul. Szyperską. Po sfrezowaniu nawierzchni i przywróceniu tam ruchu, prace przeniosą się na odcinek między Szyperską a skrzyżowaniem z ul. Garbary. Później frezowana będzie jeszcze część jezdni przy wyspie rozdzielającej od strony ul. Małe Garbary.

Prace drogowe także w sobotę

16 września rano drogowcy wejdą na lewy pas ul. Estkowskiego – na wylocie w stronę Śródki. Frezowane będą też dwa lewe pasy na północnej stronie ul. Garbary, czyli utrudnienia będą dotyczyły jadących w stronę Cytadeli. Po zakończeniu tych prac, ekipa drogowców przeniesie się analogicznie na dwa prawe pasy na wlocie ul. Garbary od strony Cytadeli.

W kolejnym tygodniu wykonawca przystąpi do układania nowej nawierzchni jezdni na pasach ruchu i częściach skrzyżowania, o których mowa powyżej. Jeżeli pogoda na to pozwoli, prace te rozpoczną się we wtorek 19 września. Wtedy to obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu podobne do tych z dni 15-16 września. 

czytaj także: W 10 miejscach na Łazarzu zrywany jest beton, by zasadzić rośliny

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl