Trener Warty Poznań odchodzi

Dawid Szulczek nie przedłuży kontraktu z Wartą Poznań. Oznacza to, że od nowego sezonu zawodnicy będą mieli nowego szkoleniowca.

Dawid Szulczek prowadzi zawodników Warty Poznań od 8 listopada 2021 roku. Zakończył rozgrywki na 11. miejscu w tabeli. Rok później piłkarze Warty zajęli ósme miejsce. Kontrakt trenera z Wartą Poznań upływa w czerwcu tego roku. Wiadomo, że Dawid Szulczyk nie będzie już trenerem poznańskiego klubu.

– Rozmawialiśmy na temat nowego kontraktu od dłuższego czasu, ale nie udało nam się osiągnąć porozumienia i wspólnie uznaliśmy, że nasze drogi się rozejdą – mówi prezes Warty Poznań, Artur Meissner. – Obie strony szanują tę decyzję. Ogłaszamy ją już teraz, aby uciąć spekulacje. Na podziękowania dla trenera i godne pożegnanie przyjdzie jeszcze czas. Teraz wszyscy mamy świadomość pracy, która została tu jeszcze do wykonania w obecnym sezonie – dodaje.

Dawid Szulczek przygotowywał piłkarzy do 86. oficjalnych meczów, z czego 81 to było spotkania PKO Bank Polski Ekstraklasy. W tym czasie „Zieloni” wywalczyli 106 punktów, wygrywając w 28 starciach. Warta Poznań, pod okiem trenera, wygrała 3 z 5 meczów o Fortuna Puchar Polski. W 2024 r. poznańscy piłkarze dotarli do ćwierćfinału. Obecnie Warta zajmuje 14. miejsce w tabeli.

– Przez te ponad dwa i pół roku bardzo zżyłem się ze społecznością Warty Poznań. Wiele zawdzięczam temu klubowi – wyznaje trener Dawid Szulczek. – To przecież tutaj jesienią 2021 roku dostałem szansę pracy w Ekstraklasie i bardzo to doceniam. Chcę podkreślić, że mamy bardzo dobre relacje w sztabie i w drużynie, dlatego z optymizmem patrzę na najbliższe mecze. Mam teraz jeden cel – po raz trzeci utrzymać się z Wartą w Ekstraklasie. Tylko na tym się teraz skupiam – zapewnia.

Dawid Szulczek
Dawid Szulczek przestanie być trenerem Warty Poznań / fot. Łukasz Gdak

Czytaj także: Nowy festiwal muzyczny w Poznaniu. Światowe gwiazdy zagrają na Cytadeli | wpoznaniu.pl

źródło: wartapoznan.pl
Monika Statucka
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl