Darmowe wejście na wieżę widokową z panoramą Poznania

Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu zaprasza mieszkańców miasta oraz turystów do udziału w ogólnopolskiej akcji „Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich”. To trzecia edycja tego wydarzenia, które daje możliwość poznania uroków Zamku Królewskiego i wejścia na wieżę.

Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim w Poznaniu, ze względu na sukces poprzednich edycji, ponownie otwiera swoje podwoje w ramach ogólnopolskiej akcji „Darmowy listopad w Rezydencjach Królewskich”.

Co czeka na gości?

Dla wszystkich odwiedzających przygotowano fascynujący program. Można zwiedzać zamek, poznając jego historię oraz niezwykłe eksponaty. Na terenie muzeum odbywa się wystawa czasowa o nazwie „Silva Rerum”. Zaprasza do odkrywania sztuki i rzemiosła z różnych epok.

Wykłady, koncerty i warsztaty

Nie zabraknie wydarzeń kulturalnych. Dla miłośników wiedzy przygotowano interesujące wykłady, a dla miłośników muzyki – koncerty. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie podczas różnorodnych warsztatów.

Jednym z wyjątkowych elementów tej akcji jest możliwość darmowego wejścia na wieżę widokową Zamku Królewskiego, która umożliwia zobaczenia panoramy. Stamtąd można podziwiać malowniczy widok na miasto Poznań.

Link do programu dostępny na stronie Muzeum Sztuk Użytkowych w Zamku Królewskim.

Czytaj też: Nosowska, Zalewski, Przybysz. Szykują się huczne obchody 105. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Maciej Szymkowiak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl