Daj swojej roślinie drugie życie. Podaruj ją chorym

W Poznaniu zaczyna się zbieranie roślin doniczkowych, które będą ozdabiać korytarze przychodni. Ma to stworzyć przyjemną atmosferę dla pacjentów, poprawić ich nastrój i uczynić pobyt w u lekarza bardziej przyjemnym.

POSUM Poznań

Zbiórkę roślin doniczkowych zainicjował Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu we współpracy z Poznańskim Ośrodkiem Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM).

Zebrane w ramach akcji rośliny zostaną wykorzystane do udekorowania patio w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych (POSUM) przy Al. Solidarności. Celem tej inicjatywy jest poprawa wyglądu tego miejsca oraz podniesienie samopoczucia pacjentów przebywających w nim.

– Udział w akcji jest bardzo ważny, ponieważ nie dość, że nadajemy niepotrzebnym kwiatom drugie życie, to w dodatku dbamy o zwiększanie komfortu pacjentów, oczekujących czasem na dość stresujące wizyty u lekarzy – mówiła Michalina Magdziarz z Zakładu Zagospodarowania Odpadów. 

Zbiórka roślin doniczkowych nie ogranicza się do konkretnego rodzaju kwiatów. Obejmuje wszystkie rośliny doniczkowe, których właściciele nie potrzebują już w swoim domu lub nie mają na nie miejsca. Można przynieść dracenę, kaktusy, monstery, figowce, sansewierię, begonie czy jakiekolwiek inne rośliny doniczkowe. Ważne jest, aby były one w dobrym stanie i nadawały się do dalszego wykorzystania.

Akcja rozpocznie się 15 lutego i będzie trwać do 20 marca. Rośliny można dostarczyć na wszystkich poznańskich Gratowiskach zgodnie z harmonogramem ich funkcjonowania oraz do POSUM przy Al. Solidarności, w rejestracji głównej, w godzinach od 8:00 do 18:00.

Czytaj także: Nowoczesny sprzęt w poznańskim szpitalu. Co to takiego?

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl