Pogoda w Poznaniu w najbliższych dniach ma się mocno zmienić

Pogoda ostatnio bywa bardzo nieprzewidywalna. Początek kwietnia przywitał nas niespodziewanie ciepłymi temperaturami, jak na tę porę roku. Jednak szybko przyszło ochłodzenie i ponownie zimne dni powróciły. Kiedy znowu możemy spodziewać się cieplejszej aury?

Polskie przysłowie „kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata” doskonale opisuje pogodę w tym roku. Już na początku kwietnia w Poznaniu termometry pokazywały rekordowo wysokie temperatury, sięgające nawet 29 stopni. To była najwcześniejsza fala upałów w historii pomiarów.

Niestety, ciepła aura nie trwała długo, a chłodne dni szybko wróciły. Poznaniacy musieli ponownie wyciągnąć z szaf zimowe ubrania, ponieważ nocą temperatura spadła poniżej zera. Jak długo utrzymają się te zimne dni? Aby odpowiedzieć na to pytanie, sprawdziliśmy specjalnie dla Was prognozę pogody na najbliższe dni.

Pogoda Poznań

Wygląda na to, że zimny okres dobiega końca. Już od piątku pogoda zacznie się poprawiać. Tego dnia pojawią się pierwsze promienie słońca, a wraz z nimi wzrośnie temperatura. W weekend termometry powinny już wskazywać ponad 20 stopni. Jeśli warunki atmosferyczne się utrzymają, to już we wtorek możemy oczekiwać temperatur z początku kwietnia. Synoptycy przewidują wtedy nawet do 26 stopni.

Atrakcje nad Wartą na jednej mapie
fot. Łukasz Gdak

To dobra wiadomość również dla tych, którzy planują majówkę. Cieplejsza pogoda oznacza, że w wielu miejscach będą otwierane ogródki gastronomiczne, w których można zjeść, napić się i po prostu odpocząć. To świetna okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, relaksu i naładowania baterii po długiej zimie. Niezależnie od tego, czy ktoś planuje piknik w parku, czy wypad do kawiarni z ogródkiem, cieplejsza aura z pewnością poprawi nastrój i zachęci do korzystania z wolnych dni.

Czytaj także: W trzy dni, siedem ważnych imprez targowych

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl