Czy Skóraś odejdzie po sezonie? Prezes Lecha mówi wprost

Dla Michała Skórasia zmiana klubu będzie naturalnym kolejnym krokiem w rozwoju. Pewne jest to, że nie odejdzie zimą. Nie wiadomo jednak jak wyglądać będzie przyszłość Douglasa, Czerwińskiego, Sobiecha czy Dagerstala.

ODEJDZIE PO SEZONIE?

Piotr Rutkowski, prezes Lecha Poznań w rozmowie z Przeglądem Sportowym zdradził plany Kolejorza na kolejne okienka transferowa. Przyszłość kilku zawodników jest niepewna. W gronie piłkarzy, którzy mogą opuścić klub, jest między innymi Michał Skóraś. Jak przyznaje Rutkowski, będzie to dla niego kolejny, naturalny krok w rozwoju. Prezes nie zamierza mu tego utrudniać. Dodał jednak, że 22-letni skrzydłowy będzie mógł zmienić barwy dopiero po sezonie.

REWELACJA SEZONU

Skóraś jest jedną z jaśniejszych postaci Kolejorza w obecnych rozgrywkach. W 15 spotkaniach Ekstraklasy zaliczył 4 trafienia i jedną asystę. Takie same liczby dołożył w 6 meczach Ligi Konferencji, a kolejne 2 bramki i asystę w eliminacjach do tych rozgrywek. Dzięki świetnej formie wywalczył sobie również powołanie na mundial w Katarze, gdzie zagrał przeciwko Argentynie.

NIEPEWNA PRZYSZŁOŚĆ

Jak przyznał Rutkowski, niepewna jest również przyszłość Dagerstala. Lech postara się go zatrzymać jak najdłużej. Może być to jednak ciężkie zadanie, ponieważ jest wypożyczony z rosyjskiego Khimki. Z końcem sezonu wygasną również umowy Barry’ego Douglasa, Alana Czerwińskiego i Artura Sobiecha. Przedłużenie ich kontraktów będzie zależało od formy zawodników. Na razie klub nie skreśla żadnego z nich.

Erwin Nowak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl