4 linie autobusowe zmieniają trasy

Na liniach nr 703, 704, 710, 716 od 1 stycznia 2023r. zostaną wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy. Ponadto na liniach nr 704 i 716 będzie wprowadzona stała zmiana trasy.

Linia nr 703

W rozkładzie roboczym kurs: Konarzewo/ Pętla – odjazd o godz. 16:15 zostaje przesunięty na godz. 16:00, a o godz. 18:00 na 18:10. Pozostałe godziny odjazdów nie zmienią się.  

Linia nr 704

Nastąpi stała zmiana trasy, od 1 stycznia 2023r. autobusy będą kursować z  Głuchowa/Stawnej do pętli -Górczyn PKM. Po wyjeździe z ul. Konopackiej autobus pojedzie prosto ul. Kowalewicką pod wiaduktem, następnie skręci w lewo na skrzyżowaniu z ul. Modlibowskiej i dalej przez ul. Mieleszyńską i  Głogowską.  Na nowej trasie autobus będzie się zatrzymywać  na przystankach: Kowalewicka/Wiadukt nż, Tyniecka nż, Fabianowo, i Komornicka nż.  

linia nr 704

Nastąpi także korekta rozkładu jazdy w dni robocze.

Linia nr 710

Nastąpi korekta rozkładu jazdy w dni robocze, soboty, niedziele i święta – w rozkładach jazdy dodane zostaną 2 pary kursów z przystanku Górczyn PKM do przystanku Komorniki/ Kolumba (tam i z powrotem).

Linia nr 716

Nastąpi ujednolicenie rozkładu jazdy – rozkład roboczy zasadniczy będzie obowiązywał przez cały rok.  

W rozkładzie jazdy roboczym dodana zostanie 1 para kursów z przystanku Junikowo do przystanku Chomęcice/Środkowa (tam i z powrotem). Zwiększona zostanie liczba kursów w rozkładzie niedzielnym, świątecznym.

Nastąpi stała zmiana trasy na odcinku: Głuchowo/Morelowa – Chomęcice/Środkowa- Głuchowo/Morelowa. Autobus nr 716 nie będzie skręcał  w prawo i przejeżdżał  drogą alternatywną wzdłuż S5 do Chomęcic, tylko pojedzie prosto ulicami:  Głuchowską, Poznańską, a następnie wzdłuż drogi alternatywnej S5 do przystanku Głuchowo/Morelowa.

Jan Józefowski
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl