Czerwone samochody po raz kolejny w Poznaniu

Wielbiciele wozów strażackich po raz piąty spotkają się na ogólnopolskim Zlocie Czerwonych Samochodów. Impreza odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w przyszłym tygodniu.

  • fot. Zlot Czerwonych Samochodów

W sobotę 20 sierpnia na placu św. Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich zaroi się od czerwonych pojazdów. Wszystko za sprawą Zlotu Czerwonych Samochodów, czyli wydarzenia skierowanego dla wszystkich miłośników Straży Pożarnej i ich maszyn. Jak twierdzą organizatorzy:

To wydarzenie szczególnie dla tych, którzy chcą zostać strażakami i dla tych, który musieli zrezygnować z marzeń z dzieciństwa. – czytamy w zaproszeniu na zlot.

hotel dla psów w Poznaniu

Podczas wydarzenia będzie można podziwiać kilkadziesiąt różnych pojazdów Straży Pożarnej. Wśród nich znajdą się zarówno maszyny zabytkowe jak i najnowocześniejsze wozy. Organizatorzy przygotowali też wiele atrakcji ruchowych, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję na chwilę wcielić się w strażaka i sprawdzić swoją sprawność fizyczną podczas gaszenia ognia. Konkurencje przygotowane są również z myślą o najmłodszych.

Coś dla siebie znajdą również ci, którzy zamiast działać wolą się przypatrywać. Na zlocie nie zabraknie pokazów strażaków oraz wystaw. Ekspozycje przygotują firmy z branży pożarniczej.

Wstęp na zlot organizowany przez Grupę MTP oraz Fundację Strażacy Wielkopolska jest darmowy. Więcej informacji na temat organizacji wydarzenia oraz atrakcji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku.

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl