Wojewoda zamyka punkt informacyjny dla Ukraińców na Dworcu PKP

Punkt informacyjny, który dotychczas znajdował się w budynku starego dworca PKP w Poznaniu, od 22 sierpnia br. zostanie przeniesiony do punktu recepcyjnego, który znajduje się w pawilonie nr 2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Powód? Zbyt mała liczba osób, która z niego korzysta.

Dotychczas punkt był koordynowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych a finansowany Funduszu Pomocy. Jak twierdzą urzędnicy przeniesienie punktu ma na celu centralizację pomocy udzielanej obywatelom Ukrainy.

Dzięki temu uchodźcy z Ukrainy będą mieli zapewnioną kompleksową pomoc w punkcie recepcyjnym, gdzie mogą uzyskać niezbędne informacje na temat pobytu w Polsce oraz m.in. otrzymać i zarejestrować kartę SIM. Zainteresowani mogą liczyć również na ciepły posiłek, opiekę medyczną, możliwość wykonania szczepień, skierowanie do tymczasowego miejsca zakwaterowania, poradę prawną, czy też pomoc psychologa. Na terenie pawilonu znajduje się również strefa zabaw dla dzieci, miejsce na tymczasowy odpoczynek oraz sanitariaty – informuje biuro prasowe wojewody wielkopolskiego.

 

Żeby ułatwić dojście z dworca PKP do punktu recepcyjnego na trasie ustawiono specjalne znaki informacyjne.

 

 

 

Artur Adamczak
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl