Cud w poznańskim szpitalu. Urodziła syna w 29. tygodniu ciąży

W Miejskim Szpitalu im. J. Strusia przyszedł na świat wcześniak, który narodził się w 29. tygodniu ciąży. Poród przebiegł szczęśliwie, bez żadnych komplikacji. Jednak teraz maluszek będzie musiał zostać kilka długich tygodni w szpitalu pod stała opieką lekarzy.

Szpital Miejski im. J. Strusia

W Szpitalu Miejskim im. J. Strusia na ul. Szwajcarskiej w Poznaniu miały miejsce niezwykłe narodziny. Kobieta, która wcześniej przyjechała na SOR z powodu nagłego bólu brzucha, niespodziewanie urodziła synka w 29. tygodniu ciąży. Na szczęście lekarze szybko opanowali sytuację i dziecko przyszło na świat szczęśliwe oraz zdrowe.

fot. FB Szpital Miejski im. J. Strusia.

– Szczęśliwa mama wraz z synkiem Tomkiem zostali przetransportowani do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego na ul. Polnej. Maluszek jest pod opieką specjalistów Oddziału Neonatologii – poinformował na swoim FB Szpital Miejski im. J. Strusia.

Matka chłopczyka czuje się dobrze. Natomiast maluszek, ze względu na to, że jest wcześniakiem, przez kilka tygodni będzie musiał pozostać w szpitalu pod stałą opieką specjalistów. Wydarzenie to poruszyło serca personelu medycznego, który z zaangażowaniem troszczy się o najmłodszego pacjenta.

Czytaj także: Burze w Wielkopolsce. Pożar od pioruna w Poznaniu

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl