Co zobaczyć na PGA? Targi gier wracają już w ten weekend

Poznań Game Arena wraca w pełnej krasie na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Przez trzy dni miłośnicy gier będą mogli spotkać się w sercu miasta i wspólnie spędzić czas na największym takim wydarzeniu w Europie Środkowowschodniej. Organizatorzy spodziewają się, że na PGA pojawi się nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

TARGI ROZRYWKI I MULTIMEDIÓW RUSZAJĄ JUŻ W PIĄTEK

PGA gości na targach od 2004 roku. Przez ten czas impreza rozrosła się do największego wydarzenia w świecie gamingu w tej części Europy. Wśród wystawców pojawią się liderzy rynku konsol czyli Xbox oraz Nintendo. Obie firmy zaprezentują swój sprzęt wraz z grami, które są dedykowane właśnie dla ich urządzeń. To powrót po okresie pandemii. Przez liczne obostrzenia targi miały roczną przerwę a liczba wystawców i gości znacznie spadła. W tym roku jednak organizatorzy liczą na powrót do świetności targów.

Włożyliśmy mnóstwo pracy, aby tegoroczna odsłona targów dostarczyła graczom jak najwięcej pozytywnych emocji i wrażeń. Spoglądając na listę wystawców mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że ten cel został zrealizowany. – przekazuje dyrektor PGA, Łukasz Wołonkiewicz.

Organizatorzy spodziewają się, że na tegoroczną edycję przyjdzie nawet kilkadziesiąt tysięcy gości – tak w jak podczas najlepszych edycji PGA. Targi rozpoczną się w piątek 7 października od VIP Day i potrwają do niedzieli. Oprócz głównych atrakcji Poznań Game Arena, odbędą się liczne wydarzenia dodatkowe.

CO ZOBACZYĆ NA TARGACH PGA?

Jedną z największych atrakcji targów będą stoiska producentów konsol do gier, którzy oprócz swoich urządzeń zaprezentują dedykowane do nich gry, w tym również tytuły, które wciąż czekają na swoją premierę . W tym roku gracze mogą wypróbować pozycję Xboxa oraz Nintendo. Sami producenci gier również pojawią się na liście wystawców. W Poznaniu nie zabraknie stoisk takich gigantów jak  CD-Projekt RED, 11 bit studios czy Ubisoft.

Miłośników gier sportowych z pewnością ucieszy obecność wirtualnej wersji polskiej ligi piłkarskiej, czyli PKO BP Bank Polski Ekstraklasa Games. To będzie okazja by wypróbować najnowszą odsłonę legendarnej serii symulatora piłkarskiego FIFA. W ramach PGA odbędą się turnieje, których finał będzie można śledzić na scenie głównej targów w niedzielę.

Dla tych, którzy w rozgrywce doceniają ścieżkę dźwiękową organizatorzy przygotowali koncert muzyki z gier. Epic Game Music odbędzie się w piątek o godzinie 18.00 oraz o 20.30. Na scenie wystąpi orkiestra symfoniczna CoOperate Orchestra, która wykona znane utwory z takich tytułów jak Doom,  Assassin’s Creed, Battlefield, Wiedźmin czy God of War. Bilety na to wydarzenie można kupić tutaj.

Targi Poznań Game Arena odbywają się w piątek w godzinach od od 10.00 do 18.00, w sobotę od 09.00 do 20.00 oraz w niedzielę od 09.00 do 18.00. Łącznie goście targów będą mogli spędzić na nich 28 godzin co, jak twierdzi Mateusz Fąfara, z zespołu medialnego wydarzenia, i tak nie wystarczy by obejrzeć wszystkie atrakcje, które organizatorzy przygotowali w tym roku. Bilety na targi można zakupić w kasach biletowych lub online.

Dla naszych czytelników mamy 5 pojedynczych wejściówek (do wyboru sobota albo niedziela). Pod naszym postem na FB dotyczącym PGA trzeba wrzucić swoje zdjęcie na tle plakatu Poznań Game Arena. Plakaty są rozwieszone w różnych częściach miasta. Wejściówki trafią do najbardziej kreatywnych osób.

Franciszek P. Bryska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl