Jurek Owsiak otworzył w Poznaniu skwer WOŚP

Poznań ma skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nowy skwer znajduje się przy niedawno otwartym poznańskim szpitalu dziecięcym. Miejsce to jest nieprzypadkowe. WOŚP od lat finansuje sprzęt medyczny dla najmłodszych pacjentów.

Nazwa uhonorowaniem działalności i ludzi, którzy tworzą WOŚP

Skwer znajduje się w rejonie ulic Wrzoska i Dojazd, przy Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka. Z pomysłem nadania mu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszli radni Wspólnego Poznania, w kwietniu tego roku. Pierwotnie miał znajdować się u zbiegu ulic Serafitek i Kórnickiej. Tam jednak powstał skwer Obrońców Ukrainy 2022.

Jak podkreślił Jurek Owsiak, nazwanie skweru imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jest uhonorowaniem ludzi, którzy wspólnie tworzą te akcję.

Otwarcie skweru im. WOŚP, fot. M.Anders / wpoznaniu.pl

Tego Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nauczyli poznaniacy

Jerzy Owsiak podkreślił, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera placówki medyczne, przede wszystkim realizując logiczny plan działania. Wie, jakie są potrzeby szpitali i chce im sprostać, dostarczając sprzęt medyczny jak najlepszej jakości. Najpierw specjaliści przeprowadzają ankiety, dowiadując się, czy szpital ma możliwości finansowe serwisu, a później dostosowują transport według potrzeb.

My nie kupujemy ceny, kupujemy jakość. Tego z resztą nauczyliście nas Wy, poznaniacy. Bo jeśli kupimy tanio, to będziemy musieli za to zapłacić dwa razy – mówił prezes WOŚP, Jurek Owsiak. 

Poznań nie jest jedynym miastem, gdzie taki skwer powstał. Podobny jest między innymi w Łodzi, gdzie w lipcu stanęło lustrzane serce, a ostatnio także w Krakowie.

W Poznaniu sprzęt za prawie 50 milionów złotych

Założona przez Jerzego Owsiaka, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku zbiera pieniądze na pomoc medyczną. Placówki otrzymują sprzęt niezbędny do ratowania zdrowia i życia pacjentów. Również poznańskie szpitale i jednostki straży pożarnej korzystają z jego pomocy. Dzięki WOŚP funkcjonuje w Poznaniu sprzęt za prawie 50 milionów złotych.

Marianna Anders
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl