Co w weekend w Poznaniu? Najciekawsze wydarzenia

W Poznaniu zimowe dni nie oznaczają nudnych wieczorów. Od 12 do 14 stycznia miasto tętni życiem, oferując liczne atrakcje dla mieszkańców. Przedstawiamy wybór ciekawych możliwości rozrywki, zarówno darmowych, jak i płatnych atrakcji.

Co w weekend w Poznaniu?

Piątek 12.01

godz. 11.30 – w Teatrze Animacji, przy ul. Święty Marcin 80/82 odbędzie się spektakl pt. „Czarnoksiężnik OZ”. Jest to nowe wydarzenie w reżyserii Konrada Dworakowskiego, na motywach „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” Lymana Franka Bauma. Historia przedstawiona w spektaklu ukaże poszukiwania miłości, mądrości, odwagi i siły. Bilety w cenie od 45 do 55 zł. 

godz. 17.00 – w Teatrze Komedia w Poznaniu, przy ul. Grochowskiej 49 odbędzie się spektakl pt. „oCZARowani”. Widowisko przedstawi realne problemy, z jakimi borykają się ludzie poszukujący mieszkań. Mimo skomplikowanej sytuacji, pełnej trudności, wydarzenia usiane będą zabawnymi momentami. Czy na koniec ta historia okaże się idealną receptą na miłość?  Bilety od 49 zł.

godz. 17.30 – w Kinie Teatru Apollo, przy ul.  Franciszka Ratajczaka 18 odbędzie się spektakl komediowy pt. „Ludzie inteligentni”. Widowisko pokarze trzy pary, które prowadzą rodzaj gry i, jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny. Tutaj idealnie sprawdza się powiedzenie, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Bilety w cenie 140 i 170 zł.

godz. 18.00 – w Bibliotece Raczyńskich Filia Sztuki, przy pl. Wolności 19 w sali 5 odbędzie się spotkanie poświęcone książce pt. „Golem” autorstwa Gustava Mayrinka. W styczniu odbędzie się XXVII Dzień Judaizmu, w związku z tym biblioteka zorganizowała wydarzenie mające na celu przybliżenie kultury żydowskiej. Program rozpocznie się wykładem pt. „Golem – od legendy do literatury współczesnej”. Wstęp wolny.

Zdjęcie poglądowe (fot. Łukasz Gdak / zdj. ilustracyjne)

Sobota 13.01

godz. 11.00 – w Teatrze Muzycznym, przy ul. Niezłomnych 1 odbędzie sie Salon Poezji z Aleksandrą Samelczak z Teatru Polskiego w Poznaniu, która przeczyta Psalmy Dawidowe w przekładach poetów polskich. To wyjątkowa odsłona Salonu Poezji Anny Dymnej. Aleksandra Samelczak wystąpi z 3-osobowym zespołem Wieczornik. Bilety w cenie 20 zł.

godz. 14.00 – w Teatrze Muzycznym, przy ul. Niezłomnych 1 odbędzie się spektakl pt. „Skrzypek na dachu”. To jeden z najbardziej znanych musicali broadwayowskich, a wspaniała polskojęzyczna adaptacja autorstwa Antoniego Marianowicza dodaje mu wyjątkowego uroku. Spektakl zachwyca barwnością, tanecznym rozmachem oraz niezapomnianymi muzycznymi przebojami. Ceny biletów od 55 zł.

godz. 14.30 – w Teatrze Wielkim, przy ul. Fredry 9 odbędą się zajęcia baletowe skierowane do najmłodszych. Organizatorzy zapewniają, że będą one prowadzone w przyjaznej atmosferze przez wieloletnią solistkę poznańskiego baletu – Natalię Trafankowską. Natalia pokaże dzieciom jak doskonalić poczucie rytmu i co to jest dobra zabawa. Bilety w cenie 40 zł.

godz. 17.30 – w Teatrze  Komedia w Poznaniu, przy ul. Grochowskiej 49 odbędzie się spektakl pt. „Siostro, spadek!”. Widowisko ukazuje, że spotkania rodzinne po latach nie są łatwe. Pełne będą złośliwych docinek i niespełnionych oczekiwań. Wystąpią Paulina Zwierz, Maksymilian Cichy i Cezary Gieracki. Ceny biletów do 55 zł.

Zdjęcie poglądowe (fot. Łukasz Gdak)

Niedziela 14.01

godz. 12.00 – w Muzeum Sztuk Użytkowych, przy ul. Góra Przemysła 1 odbędzie się Oprowadzanie kuratorskie po wystawie pt. „Nie zmarnujcie niepodległości”. Wystawa ukazuje zbiór sreber przekazanych przez poprzedników w dzień przed wybuchem II wojny światowej. Historycznym tłem są słowa przesłanie prezydenta Edwarda Raczyńskiego „Nie zmarnujcie Niepodległości. Dla niej wszystko”. Bilety w cenie 5 i 7 zł.

godz. 19.00 – w Teatrze Nowym na Dużej Scenie, przy ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5 odbędzie się spektakl pt. „Lot nad kukułczym gniazdem”. Spektakl ten to wielki hymn na cześć wolności. Sam tytuł oznacza dokonać niemożliwego. Tym razem z legendarną sztuką zmierzy się Maja Kleczewska, wybitna reżyserka, doskonale znana poznańskiej publiczności. Bilety od 75 zł.

godz. 19.30 – w Teatrze Nowym na Scenie Nowej, przy ul. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego 5 odbędzie się spektakl pt. „Powrót Odysa”. Sztuka ukaże nam dramat rodzinny, gdy po latach wojennej służby ojciec powraca do domu. Konfrontacja z synem Telemachem i żoną Penelopą wywraca ich życie do góry nogami. Bilety w cenie od 60 zł.

godz. 11.00 – w Teatrze Animacji, przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie spektakl dla dzieci pt. „Podróż nie z tej ziemi”. Widowisko to pełna emocji przygoda z fascynującymi aspektami astronomii. Astronomiczne zagadki, takie jak czarne dziury, stwarzają pretekst do refleksji nad fundamentalnymi pytaniami o pochodzenie, tożsamość i naszą egzystencję. Bilety od 2 do 55 zł.

Czytaj także: Muzeum Narodowe w Poznaniu ma mieć najcenniejszą galerię sztuki europejskiej w Polsce

Gabriela Puczyłowska
Zdarzyło się coś ważnego? Wyślij zdjęcie, film, pisz na kontakt@wpoznaniu.pl